Майже готові до вторгнення: CIT знайшов нові відео з пересуванням російської військової техніки до кордону з Україною

Відео
Поділитися
Майже готові до вторгнення: CIT знайшов нові відео з пересуванням російської військової техніки до кордону з Україною
Перекидання військ йде повільніше, ніж навесні. Однак аналітики кажуть, що якщо воно продовжиться такими ж темпами до січня, а особовий склад 41-ї армії перекинуть до Єльни, то загальна чисельність угруповання військ біля кордону та в Криму значно перевищить квітневі показники.

Розвідки США та України попереджають про підготовку російського вторгнення, а глава Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев прямим текстом каже, що "у будь-який момент в Україні може спалахнути так, що мільйони українців побіжать шукати притулок в інших місцях". Експерти Conflict Intelligence Team (CIT) у соціальних мережах виявили нові відео, на яких помітно пересування військової техніки Росії біля кордонів з Україною та в окупованому Криму.

Аналітики CIT в опублікованому сьогодні звіті кажуть, що Росія зосередила біля кордонів стільки військ, скільки було навесні цього року.

"Так чи інакше, ми згодні з оцінками розвідок, що готовність до можливої операції на підконтрольній українській владі території буде досягнута щонайменше не раніше початку наступного року", - кажуть у Conflict Intelligence Team.

Відео знайшли у соціальній мережі TikTok. Там видно військову техніку біля станції Маслівка Воронезької області. Серед техніки ідентифіковано БМП-2, САУ ”Мста-С” та танки Т-80У, які стоять на озброєнні 4-ї гвардійської Кантемирівської танкової дивізії. Техніку цього підрозділу також помічали в районі Курська.

На станції Мічурінськ-Воронезький зняли ешелон з боєприпасами, машинами хімічної розвідки РХМ-6 і важкою вогнеметною системою “Сонцепек”, що прямував у Масловку.

Також аналітики знайшли відео про прибуття російських військ до окупованого Криму. На відео зафіксували навантаження у Ставропілля 34-ї окремої мотострілецької бригади, а на іншому — ешелон із танками Т-72БЗ 42-ї гвардійської мотострілецької дивізії дорогою до Криму. У 2008 році ця дивізія брала участь у війні з Грузією.

У матеріалі CIT наголошується, що до кордону з Україною звозиться техніка “в кількості, що насторожує”, що “тільки з натяжкою можна спробувати пояснити переозброєнням чинних частин”.

CIT знайшли відео з ешелонами з БМП-3 та БТР-82, які їдуть з передмістя Костроми, де розташована 22-а центральна база зберігання техніки, до Валуйки Білгородської області за 23 кілометри від кордону з Україною. Там базується 3-я мотострілецька дивізія.

"До моменту написання попереднього матеріалу єдиним новим з'єднанням, присутність якого ми відзначили біля кордону з Україною, була 4-а танкова дивізія. Тепер же до неї додалися як мінімум інші формування 1-ї танкової армії, а також окремі частини 49-ї та 58-ї армій Південного військового округу. Все це говорить про зосередження сил приблизно у масштабах цьогорічної весни”, - пишуть аналітики.

Поки міжнародні лідери та світові ЗМІ продовжують міркувати про останнє нарощування Москвою військової присутності на українському кордоні, президент Росії Владімір Путін спокійно продовжує повільну анексію східної України. Пітер Дікінсон з Atlantic Coucil пише, що Путін створює неформальну імперію на Донбасі та що повільна анексія східної України продовжується.

У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх її учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "Україна - епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі