За його словами, масковий режим та відкриття дошкільних закладів в країні "прив'язані" до статистики захворювань на коронавірус. Тож якщо у МОЗ побачать, що тепло та сонце, як і прогнозували вчені, вбиває небезпечну інфекцію, можна буде говорити про подальше пом'якшення обмежень.
"Якщо число випадків буде йти до зниження, поліпшуватися, то, можливо, і не все літо ми будемо ходити в масках, а досить швидко вийдемо. Можливо, і дитячі садочки відкриємо", - розповів він в інтерв'ю "РБК-Україна".
Якщо ж сезонність не вплине на COVID-19, обмеження триматимуться до кінця року, прогнозує Ляшко.
"Якщо будемо бачити, що сезонність не впливає на поширення інфекції, тоді буде складніше. Тоді будемо балансувати на цих 350-500 випадків і маска стане з нами невіднятним другом до кінця цього року", - додав головний санлікар.
Він нагадав, що з 11 травня в Україні почнуть послаблювати карантин, а наступний етап перегляду обмежень заплановано на 22 травня.
"Поки буде карантин, до тих пір ми будемо в масках, з антисептиками та соціальною дистанцією. Наступний етап перегляду карантину - 22 травня. Будемо дивитися розвиток епідситуації", - наголосив Віктор Ляшко.
Нагадаємо, із 12 березня в Україні діє карантин для профілактики поширення коронавірусної інфекції. Школи та вищі навчальні заклади перевели в режим дистанційного навчання, у МОН дискутується питання щодо безпечного проведення зовнішнього незалежного оцінювання в умовах пандемії.
6 квітня в Україні стартував проект "Всеукраїнська школа онлайн", в рамках якого в етерах українських телеканалів викладаються 11 шкільних дисциплін. У Києві з кінця квітня працює онлайн дитячий садок, розрахований на дітей чотирьох-шести років.
Докладніше про те, яким викликом може стати дистанційне навчання в Україні, читайте у статті Оксани Онищенко "Онлайн пшеницю жала" і в матеріалі Інни Совсун "Обираючи дистанційне навчання, ми не повинні обирати між доступністю і якістю" для ZN.UA.