Ляшко поскаржився на брак обладнання для тестів на коронавірус

Відео
Поділитися
Ляшко поскаржився на брак обладнання для тестів на коронавірус Ресурси України для проведення ПЛР-тестування обмежені © АиФ-Украина
Спочатку Моз планував робити акцент на швидкі тести, але потім там все-таки згадали ази вірусології.

Можливості проведення масового тестування на COVID-19 в Україні обмежені через брак обладнання для проведення полімеразної ланцюгової реакції, констатував заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар Віктор Ляшко.

"На жаль, у наших лікарнях ампліфікаторов для ПЛР не було ніколи, їх усього кілька десятків на 1500 лікарень. Тому тестування на коронавірус проводиться виключно в лабораторних центрах колишніх СЕС, де можуть працювати вірусологи в лабораторіях з певним класом захисту", - розповів Ляшко в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 4 травня.

Він уточнив, що на початковому етапі пандемії у МОЗ планували робити упор на експрес-тести, які виявляють антитіла в крові людини лише на п'ятий-сьомий день після інфікування.

"Коли ми розраховували стратегію тестування, весь світ розраховував, що будуть швидкі тести у кожного сімейного лікаря. Але зараз ВООЗ, Іспанія, Франція, відмовилися від швидких тестів. Усі працюють з ПЛР, і ми звітуємо тільки про ПЛР-тести", - пояснив заступник голови МОЗ.

Читайте також: В Україні вже 9 866 хворих на коронавірус

Раніше у МОЗ відзвітували про розподіл між регіонами 250 тисяч ПЛР-тестів китайського та корейського виробництва, які надійшли до України в якості гуманітарної допомоги.

Київ отримав від МОЗ 52 180 ПЛР-тестів, Дніпропетровська область – 17 008, Харківська – 14 560, Київська область – 10 612 тестів. У Донецьку, Миколаївську і Херсонську області було направлено понад 8 тисяч, інші області отримали понад 7 тисяч тестів. Найменшу кількість ПЛР-тестів було виділено Кіровоградській області – 6 928.

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, у квітні кількість проведених щодня тестувань полімеразної ланцюгової реакції сягає 3 тисяч на день.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі