Луганські колаборанти влаштували скандал через участь переселенців у відеоконференції ТКГ

Поділитися
Луганські колаборанти влаштували скандал через участь переселенців у відеоконференції ТКГ Власники паспортів РФ вважають себе єдиним виразником думки українців © РБК-Україна
На думку власників російських паспортів і представника РФ, "інтереси Донбасу" нібито не можуть відстоювати ті, хто був змушений виїхати через російську агресію.

Власники російський паспортів, які "представляють" у Тристоронній контактній групі тимчасово окуповані райони Донбасу, влаштували істерику з приводу участі в ній переселенців.

Своїми враженнями від участі в засіданні групи у форматі відеоконференції поділився учасник української делегації – представник ОРДЛО Денис Казанський.

"Вчора по-різному поводилися і російські проксі. Представники ОРДО з російського боку – Наталія Ніконорова та Наталія Михайлова поводилися досить коректно. А ось луганчани Мірошник і Дейнего знову кричали, грубили, перебивали модераторів і намагалися довести, що переселенці не мають права представляти Донецьк і Луганськ", - пише він у Facebook.

Але будь-які претензії колаборантів та їх кураторів до переселенців можна застосувати і до них самих, нагадує Казанський.

"На нашу адресу лунали претензії, що ми обрані непрозоро і не представляємо жителів Донбасу. Водночас говорили це люди, які захопили владу силою, репресіями вигнали з Донецька та Луганська всіх неугодних, і також не представляють жителів Донбасу. На ці обставини ми і вказали у відповідь на всі претензії", - додав журналіст.

Водночас представник Росії у ТКГ Борис Гризлов обурився тим, що Київ "вирішив обговорювати комплекс заходів щодо виконання Мінських угод з колишніми мешканцями Донбасу", змовчавши про причини, що змусили переселенців виїхати з Донецька та Луганська.

За словами Казанського, російська сторона вчергове запізнилася на півгодини, а включившись, демонстративно уникала діалогу, підкреслюючи цим, що нібито не є стороною конфлікту.

Він також розповів про підняті в гуманітарній підгрупі питання волаючого порушення прав людини на окупованій території і відмови бойовиків забезпечити пропуск людей через лінію розмежування, хоча Україна зі свого боку 10 червня відкрила два пункти пропуску.

Журналіст припускає, що неможливість людей, які перебувають в окупації, отримати українські пенсії, та інші соцвиплати буде використана з пропагандистською метою – для сюжетів про "блокаду та геноцид народу Донбасу".

У середу, 10 червня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи. На ньому традиційно обговорювались питання припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску на лінії розмежування, проведення виборів на тимчасово окупованій території.

Крім цього, українська сторона запропонувала провести додаткове засідання безпекової підгрупи для досягнення прогресу в питанні розведення сил і засобів.

Представники ОРДЛО, запрошені з української сторони, відзначили необхідність узгодження параметрів політичного врегулювання з виразниками інтересів більше 1,5 млн людей, які були змушені залишити свої домівки в результаті конфлікту в Донбасі.

Зараз у роботі групи оголошено технічну перерву, яка діятиме до 15 червня.

Читайте також: У Польщі президентські вибори проведуть поштою

Нагадаємо, 9 червня ЗМІ оприлюднили список представників ОРДЛО у складі української делегації в Мінській групі. Згодом інформацію про участь у ній підтвердили журналісти Сергій Гармаш та Денис Казанський. А після цього – й ОП України.

Перший заступник голови української делегації в ТКГ, віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков наголосив на тому, що Росія на диво спокійно відреагувала на участь у групі представників ОРДЛО з проукраїнськими поглядами.

Раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував залучити до роботи в підгрупах ТКГ переселенців, які були змушені залишити окуповані райони Донецької і Луганської областей в 2014 році.

У них буде статус запрошених осіб, які представляють окремі райони окупованого Донбасу, переселенці братимуть участь у дискусіях, консультаціях та погодженні питань, передбачених Мінськими угодами.

Підписані в столиці Білорусі угоди передбачають проведення консультацій з представниками ОРДЛО, проте Росія традиційно запрошує на переговори колаборантів з російським громадянством, видаючи їх за "голос усіх жителів Донбасу".

Залучення внутрішніх переселенців до роботи підгруп ТКГ свідчить про те, що від створення "Консультативної ради" все ж відмовилися. Бойовики мали увійти до цього органу на рівних правах з Україною, а Росія замість країни-агресора, отримала б статус "спостерігача".

Поділитися
Дивіться спецтему: Нова українська делегація в Мінську
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі