Єрмак запрпонував залучити до роботи в підгрупах ТКГ внутрішньо переміщених українців

Доповнено
Поділитися
Єрмак запрпонував залучити до роботи в підгрупах ТКГ внутрішньо переміщених українців © president.gov.ua
Таку можливість він обговорив із радниками лідерів країн-учасниць нормандського формату.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з політичними радниками лідерів держав – учасниць нормандського формату, повідомила пресслужба ОП. Єрмак запропонував узгодити розширений склад ТКГ в Мінську вже під час наступного засідання, 14 травня.

Зокрема, Єрмак запропонував залучити до роботи в підгрупах ТКГ внутрішньо переміщених осіб, котрі були вимушені залишити Окуповані райони Донецької та Луганської областей після травня 2014 року. За словами голови ОП, вони матимуть статус запрошених осіб, які представляють окремі райони окупованого Донбасу.

За версією Єрмака, внутрішніх переселенців, які увійдуть до ТКГ, залучатимуть до дискусії, консультацій та узгодження питань, передбачених Мінськими домовленостями. Оскільки мова йде про залучення ВПО до роботи підгруп ТКГ, то від ідеї створення так званої консультативної ради в Києві, очевидно, все таки відмовилися.

Водночас керівник ОПУ наголосив на неприпустимості жодних переговорів з представниками підконтрольних Росії незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР".

Читайте також: Зеленський затвердив склад української делегації для участі у ТКГ

Нагадаємо, учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі на засіданні 11 березня в Мінську домовилися створити так звану консультативну раду у складі політичної підгрупи. Згідно з протоколом засідання, бойовики ОРДЛО мали увійти до органу на рівних правах з Україною, а Росія замість країни-агресора, отримала б статус "спостерігача".

Зазначимо, що таке рішення ухвалили під час засідання, на якому були присутні Андрій Єрмак та заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

Пізніше Єрмак заявив, що Україна прийме остаточне рішення про створення консультативної ради тільки після обговорення з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі