10 червня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи, на якому українська сторона зазначила, що місцеві вибори в окупованих Росією районах Донецької та Луганської областей можуть відбутися тільки після повної деескалації, виведення іноземних військ і відновлення контролю України над кордоном, відзначають в Офісі президента України.
"В рамках робочої групи з політичних питань українська сторона заявила про можливість проведення місцевих виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей України у встановлений законодавством термін після всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань і відновлення контролю з боку уряду України над державним кордоном в зоні конфлікту", - повідомляє пресслужба ОП за підсумками засідання.
Також вказується, що на початку дискусії на засіданні українська делегація вкотре наголосила на пріоритетності встановлення стійкого і всеосяжного режиму припинення вогню.
"В межах робочої групи з питань безпеки українська сторона знову акцентувала увагу на необхідності забезпечення повного і безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово непідконтрольної території", - йдеться в повідомленні пресслужби ОП.
Українська делегація також наголосила на готовності надати необхідні гарантії безпеки СММ ОБСЄ для розслідування інциденту з пошкодженням камери спостереження Спеціальної моніторингової місії в районі населеного пункту Петровське, який стався 2 червня 2020 року.
Крім цього, Українська сторона запропонувала провести додаткове засідання групи з безпеки для досягнення прогресу в питанні розведення сил і засобів.
Відзначимо, що вперше в складі української делегації в роботі політичної групи і безпосередньо ТКГ взяли активну участь представники окремих районів Донецької та Луганської областей України з метою проведення передбачених мінськими домовленостями консультацій. Окремі райони Донеччини представляли журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш, окремі райони Луганщини – голова міжнародної громадської організації, юрист Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.
Представники ОРДЛО, запрошені з української сторони відзначили необхідність узгодження параметрів політичного врегулювання з виразниками інтересів більше 1,5 млн людей, які були змушені покинути свої будинки в результаті конфлікту в Донбасі.
Також сторони домовилися, що у роботі Тристоронньої контактної групи оголошено технічну перерву до 15 червня.
Зазначимо, що глава Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що Україна може добитися миру і повернення окупованих територій до кінця цього року.
За його словами, виборів у ОРДЛО "під дулом автомата" не буде. Вибори будуть проведені в разі контролю над кордоном. Він також допускає можливо контролю спільно з міжнародними інституціями.
Раніше Єрмак заявив про те, що Тристоронньої контактної групи в Мінську залишаться представники українського уряду і парламенту, навіть якщо таке рішення не прийме Росія. Нагадаємо, що 5 травня президент Володимир Зеленський затвердив новий склад української делегації у Тристоронній контактній групі.