Лондон відповів на заклик прибрати український Тризуб з посібника екстремістських символів

Поділитися
Лондон відповів на заклик прибрати український Тризуб з посібника екстремістських символів Велика Британія шкодує про інцидент, але прибирати символіку з посібника, схоже, не збирається
Велика Британія вважає, що не всі символи у посібнику представляють інтерес в боротьбі з тероризмом.

Великобританія принесла вибачення за розміщення в "Керівництві з протидії екстремізму" символу українського Тризуба. Заяву оприлюднено у Facebook посольства Великобританії в Києві.

"Ми усвідомлюємо і шкодуємо про образу, заподіяну появою українського Тризуба в "наочному посібнику" британської поліції. Як вже заявляли в поліції, в цьому документі чітко вказано, що багато символів, наведених у ньому, не представляють інтерес в боротьбі з тероризмом", - йдеться в повідомленні.

"Британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності, зокрема Державні Прапор, Герб і Гімн України. Ми визнаємо, що Тризуб як головний елемент Державного Герба України має конституційне, історичне та культурне значення для народу України", - наголошується в заяві.

17 січня британське видання The Guardian опублікувало перелік екстремістської символіки, складений контртерористичню поліцією Великої Британії. У список потрапило зображення українського Тризуба і символіка українського батальйону "Азов". У МЗС України виступили з вимогою пояснень влади Лондона.

"Розміщення тризуба, конституційного національного символу і герба України, у керівництві з протидії екстремізму, виданому антитерористичною поліцією для викладачів і медичного персоналу Великої Британії, вкрай обурливо. Тут немає прийнятних пояснень. Ми вимагаємо видалити тризуб з Посібника з офіційними вибаченнями", - заявило посольство України у Великій Британії.

Раніше в інтерв'ю DT.UA історик, політолог та дослідник радикалізму В'ячеслав Лихачов розповів про те, що під час Революції Гідності відбулося переосмислення гасел українського радикального націоналізму в ліберальному дусі.

"Визнання спадкоємності руху в боротьбі за українську незалежність, до речі, не означає автоматичної ідеалізації: прийняття можливо і без героїзації. Мені здається, поштовх до створення західного типу ліберальної толерантної української культурної громадянської нації був найсильнішим трендом, заданим на Майдані. Цей процес незворотній, насправді. І я думаю, що в підсумку він розчинить в собі всю радикальну історію", - зазначав Лихачов.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерниковой "В'ячеслав Лихачов. Що робити з контрреволюцією ненависті?"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі