Попри те, що до нього потрапила символіка терористичних та екстремістських угруповань, серед них траплялася й символіка правозахисних чи екологічних організацій. До переліку також потрапив елемент державного гербу України – тризуб, та символіка полку "Азов".
Так, у 24-сторінковий перелік організацій, що становлять потенційну терористичну загрозу, потрапили Greenpeace, Extinction Rebellion та Sea Shepherd (екологічні організації, що борються зі змінами клімату та забрудненням планети), а також Stop the Badger Cull, активісти якої виступають проти приспання борсуків для боротьби з поширенням бичачого туберкульозу.
Ці екологічні організації згадуються поруч із такими праворадикальними угрупованнями, як Combat 18, National Front та National Action, заборонені у Сполученому королівстві через вчинення насильницьких дій, пише "Громадське".
Поліція в коментарі виданню заявила, що документ не має на меті зобразити ці екологічні організації як екстремістські, а лише скерований на те, щоб люди краще знали символіку окремих угруповань.
"Ми точно не говоримо лише про законні протести чи законні дії активістів по всій країні", - наголосив старший національний координатор контртерористичного підрозділу поліції Дін Гейдон.
Однак пояснення британських правоохоронців не задовольнили ані екоактивістів, ані українських дипломатів.
"Розміщення Trident/Тризуба, конституційного національного символу та герба України, у посібнику з екстремізму не викликає сумнівів. Немає жодних прийнятних пояснень. Ми вимагаємо видалити тризуб з посібника та офіційно вибачитися", - наголошує Посольство України у Великій Британії.
"Міряння екоактивістів та терористичних організацій одним лекалом не допоможе побороти тероризм… Як ми можемо взагалі розповідати дітям про шкоду від надзвичайного кліматичного стану – і водночас натякати, що ті, хто намагається його спинити, є екстремістами?", - зазначив виконавчий директор британського офісу Greenpeace Джон Сойвен.
Раніше в інтерв'ю DT.UA історик, політолог і дослідник радикалізму В'ячеслав Ліхачов розповів, що під час Революції Гідності відбулося переосмислення гасел українського радикального націоналізму в ліберальному ключі.
"Визнання спадкування руху в боротьбі за українську незалежність, до речі, не означає автоматичної ідеалізації: прийняття можливе й без героїзації. Мені здається, поштовх до створення західного типу ліберальної толерантної української культурної громадянської нації був найсильнішим трендом, заданим на Майдані. Цей процес необоротний насправді. І я думаю, що зрештою він розчинить у собі всю радикальну історію", - наголошував Ліхачов.
Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "В'ячеслав Ліхачов. Що робити з контрреволюцією ненависті?"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".