Люди з інвалідністю можуть навчатися та отримати водійське посвідчення категорії С1. Пілотний проєкт послуги Міністерство внутрішніх справ України запустило у Дніпрі.
Як йдеться у повідомленні відомства, теоретична частина підготовки складає 74 години, практична — 58,5 годин. У автошколі охочі проходитимуть практику на спеціально обладнаному автомобілі Форд Транзит із ручним керуванням.
До навчання можуть долучитися люди з порушенням опорно-рухового апарату, порушенням функцій слуху та зору, які мають дійсну на дату подання документів медичну довідку форми №083/о.
У МВС пояснили, що для вступу охочі приєднатися до проєкту мають заповнити заяву на ім’я керівника автошколи та підготувати:
- Копію паспорта громадянина України.
- Копію облікової картки платника податків.
- Медичну довідку форма №083/о.
- Фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см.
Наприкінці 2023 року у Дніпрі, на базі Автошколи для людей з інвалідністю ДДУВС, стартувало тестування послуги навчання на транспортних засобах категорії С1.
Наразі у міністерстві вивчають запит на таку послугу, оскільки відповідне навчання могло б дати людям з інвалідністю додаткову можливість працевлаштування.
За майже 700 днів повномасштабної війни держави-терориста росії проти України значна кількість державних послуг, що їх надають сервісні центри МВС, стали доступнішими, прозорішими, формат їх надання розширив географію навіть за кордоном, чимало їх перейшло в онлайн-площину. Водночас процес інституційного розвитку й інтеграції до європейського правового та ціннісного простору є безперервним.
Про нововведення та проблеми у сфері надання адміністративних послуг сервісними центрами МВС в статті «Якими стали сервісні центри МВС України 2023 року та чого очікувати 2024-го?» розповідає заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драпʼятий.