Ліквідація комунальних аптек створила колапс із доступністю ліків спеціаліного призначення під час війни

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ліквідація комунальних аптек створила колапс із доступністю ліків спеціаліного призначення під час війни © Євгенія Сіяк
Комерційні аптеки не відпускають психотропні ліки через відсутність швидкого прибутку та необхідність спеціальної ліцензії. 

Поступова ліквідація державних та комунальних аптечних закладів не тільки призвела до невиправданого підвищення цін на ліки, а й створила перешкоди в їх доступності ліків для українців, пише у своїй статті для ZN.UA Віталій Пашков.

“У когось може виникнути питання: навіщо при чималій кількості аптек зберігати державні та комунальні заклади? Справа в тім, що на сьогодні відпуск лікарських засобів, що містять наркотичні речовини, переважно здійснюють лише державні та комунальні аптеки або господарські товариства, засновані за участі територіальних громад. Як і ліки за референтними цінами для визначених верств населення, зокрема «чорнобильців»”, - вказує експерт.

Він підкреслив, що забезпечення пацієнтів лікарськими засобами, що містять наркотичні засоби та прекурсори, стало першою проблемою, з якою у перші ж дні війни стикнулося чимало пацієнтів. 

Суть у тому, що обіг ліків, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, можна здійснювати лише при наявності окремих видів ліцензій, вони потребують спеціальних умов зберігання, а прибутки від їхньої реалізації надходять не миттєво. 

Ще одна серйозна проблема, з якою з початком війни стикнулися як пацієнти, так і працівники аптек - це обмежені запаси лікарських засобів на регіональних аптечних складах. 

“Раніше на комунальних  аптечних складах на випадок надзвичайних ситуацій на зберіганні знаходились необхідні групи лікзасобів. Звичайно, це вимагало економічної підтримки від органів місцевого самоврядування та нормативно-правового забезпечення - від органів державної влади. В регіонах, де комунальна аптечна мережа була збережена або співзасновниками є територіальні громади, функції щодо відпуску контрольованих груп лікарських засобів, а також тих, на які встановлюються референтні ціни, більш-менш виконуються. Але в більшості випадків українці в умовах війни пожинають плоди надмірної лібералізації фармацевтичного ринку”, - зауважив Пашков.

Чому навіть в умовах війни держава продовжує фінансувати особисті статки власників аптечних мереж читайте у статті Віталія Пашкова “Українські аптеки: соціальна функція чи бізнес на крові?”. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі