Лікар: Ті, в кого є антитіла, не можуть інфікуватися знову чи заразити інших

Поділитися
Проте для цього потрібно здати ІФА-тест. 

Люди, які перехворіли коронавірусною інфекцією, і в організмі яких є антитіла, можуть подорожувати та відвідувати своїх рідних під час новорічних та різдвяних свят. Про це виданню УНН заявив лікар Андрій Роханський.

"Звичайно, якщо у людини є антитіла класу IgM, IgG, тоді це означає, що у людини є імунітет. Вона уже зустрілася з цим вірусом, тобто захист є", - підкреслив лікар.

Якщо у людини є імунітет - вона не може заразитися, а також не може заразити інших, пояснив лікар. Проте для того, щоб точно знати про наявність антитіл, потрібно здати ІФА-тест. 

"Якщо людина перехворіла і не знає, що хворіла, тоді обов'язково треба здати тест методом ІФА на антитіла. Бо чим вони хворіли і чи хворіли - невідомо, вірусів дуже багато навколо. Потрібно піти і зробити тест на антитіла, який зараз доступний, не дорогий, щоб не хвилюватися ні за себе, ні за своїх близьких", - рекомендує медик.

Станом на 10 грудня в Україні лабораторно підтвердили 858 714 випадків коронавірусу. Зокрема, за минулу добу COVID-19 виявили у 13 371 особи. Також зафіксовано 266 летальних випадків, 13 903 пацієнта одужали.

Напередодні уряд прийняв рішення про посилення карантинних обмежень в січні. Серед іншого, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати заклади громадського харчування, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі.

Попри те, що в цей період буде діяти низка заборон, схожих з тими, що були під час весняного локдауну, транспорт все ж функціонуватиме. ZN.UA розповіло, як це відбуватиметься.

Крім того, загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації. Крім того, тепер заклади громадського харчування (крім січневого карантину) зможуть працювати до 23:00, а не до 22:00, як зараз. Розрахункові операції можна буде проводити до 22:00. У новорічну ніч кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів до 01:00.

Детальніше про те, чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр "Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі