"Ми абсолютно ліберально налаштовані в цьому плані, але будемо враховувати два фактори: перше - як відкриваються партнери, і друге - реальну ситуацію з пандемією на території України", - зазначив він.
І додав,що українців ніхто не триматиме вдома силоміць, про це, нібито навіть не йдеться.
"Ніхто українців тримати під замком не збирається, і ідей таких немає", - заявив Кулеба.
Втім, такі ідеї виникали в прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, чий уряд відмовлявся відпускати заробітчан, які повернулися в Україну у зв'язку зі спалахом COVID-19, назад на роботу в інші країни. Навіть за умови, що ці держави спеціально для них послаблюватимуть карантин і допомагатимуть з виїздом.
"Переговори про те, щоб вивезти кудись людей на роботи, ми не вели і не ведемо. Ні на офіційному, ні на неофіційному рівні. Навіть на рівні між приватними компаніями мені невідомо про таке", - казав Шмигаль.
До того ж, прем'єр пропонував створити нові робочі місця із зарплатнею "на 300-400 євро менше", ніж за кордоном, щоб утримати вдома висококваліфікованих та навчених в Європі українців.
Нагадаємо, 16 березня Україна закрила кордони для іноземців. Під час дії заборони на територію країни не могли в'їхати іноземці та особи без громадянства, втім, для деяких категорій діяли виключення. Наприкінці березня Україна повністю закрила свої кордони, зараз повернутися з-за кордону можуть лише її громадяни (евакуаційними чартерними рейсами).
З 12 березня в Україні діє карантин для профілактики поширення коронавірусу COVID-19. Зупинено міжнародне та внутрішнє авіа-, авто- та автобусне сполучення. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, у питанні відкриття кордонів Україна орієнтуватиметься на сусідню Польщу – епідемічна ситуація там схожа, але на два тижні випереджає українську.