КSE: Україні потрібно робити в п'ять разів більше ПЛР-тестів

Поділитися
КSE: Україні потрібно робити в п'ять разів більше ПЛР-тестів Зараз в Україні діє карантин "вихідного дня" © depositphotos / prostooleh
В країні 27% усіх тестів є позитивними, коли ситуацію можна контролювати при 5%.

Якби щодня в Україні виявляли б по 2 тис. нових інфікованих, то такий рівень тестування, який у нас є сьогодні, був би актуальним. Проте сьогодні слід робити в п'ять разів більше тестів на коронавірус - близько 200 тис. на добу. Про це свідчать дані дослідження Київської школи економіки. 

"Система тестування в Україні виведена з ладу — Україна не контролює поширення вірусу та ледве встигає діагностувати випадки пацієнтів, які вже знаходяться в лікарнях.  Про це говорять цифри. Щоб взяти під контроль поширення COVID-19 при 11 000 нових випадків на добу слід проводити 220 000 ПЛР-тестів щодня. Теперішній рівень тестування, в середньому 40 000 ПЛР-тестів на добу –  достатній для контролю ситуації при 2 000 нових випадків на день", – пояснює керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк.

Дослідження також показало, що позитивними виявилися 27% тестів на коронавірус, які провели за останній тиждень. Поруч з цим у ВООЗ стверджують, що ситуацію можна контролювати, якщо ця цифра становить 5%. Сьогодні цьому показнику не відповідає жоден український регіон. 

Раніше моделювання Київської школи економіки (KSE) показало, що в разі дотримання карантину вихідного дня до кінця 2020 року в Україні внаслідок коронавірусної інфекції COVID-19 може померти від 17 до 33 тисяч осіб.

Нагадаємо, Кабінет міністрів додав швидкі тести на антиген коронавірусу в список лікарських засобів і медвиробів, які закуповують за договорами зі спеціалізованими закупівельними організаціями за програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру".

Раніше Степанов заявив про те, що найближчим часом в рамках боротьби з коронавірусом в Україні повинні почати використання швидких тестів на виявлення антигену. За його словами, на закупівлю таких тестів вже виділено близько 1 млрд грн. Крім того, Степанов заявив про те, що в Україні починають роботу з ІФА-тестами. Він також розповів, що в Україні планують використовувати до 1 млн на місяць експрес-тестів на антиген коронавірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі