Кримінальні провадження щодо банківських банкрутств концентруються в кращому разі на "стрілочниках"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кримінальні провадження щодо банківських банкрутств концентруються в кращому разі на "Козлами відпущення" у кримінальних провадженнях по банківських банкрутствf[ стають, в кращому випадку, топ-менеджери банків © depositphotos / talevr
Ситуація навколо найбільших банків-банкрутів зайвий раз підтверджує, що в Україні кримінальні провадження - це бізнес.

У низці кримінальних проваджень (НАБУ, Генпрокуратури, Нацполіції) по сумнівним операціям найбільших банків-банкрутів (зокрема, по операціям "Дельта Банку", "Фінанси і кредит", "Надра", "Платинум Банку") фігурують в т. ч. посадові особи НБУ, пишуть Юрій Сколотяний і Роман Івченко у статті для DT.UA.

"Це стосується і періоду керівництва Нацбанку С. Кубіва (який сьогодні є першим віце-прем'єром) та Валерії Гонтаревої", - зазначають автори.

Однак конкретних звинувачень досі нікому не висунуто.

За даними Фонду гарантування, він подав заяви до правоохоронних органів про вчинення порушень власниками і топ-менеджерами банків-банкрутів на 183 млрд грн.

У відкритих кримінальних провадженнях мова йде в основному про інсайдерске кредитування, а також, зокрема, про сумнівні операції з коррахунками в іноземних банках (щоправда, принаймні в частині випадків це могло бути в тому числі схемне "малювання" капіталу банків в Україні).

"Цікаво, на практиці цапами відбувайлами в найліпшому разі стають топ-менеджери банків (зокрема, "Дельти", "Фінанси та кредит", Імексбанку). І тут річ не в тому, що претензії до них несправедливі: в більшості випадків ці банкіри, мабуть, усвідомлювали, де й на кого працюють, що підписують... Однак виникає запитання: як можна притягати до відповідальності тільки екс-топів банків за видачу кредитів підприємствам, які підконтрольні власникові банку, без претензій саме до бенефіціара банку? Як свідчать матеріали різних правоохоронних органів, це цілком можливо...", - стверджується у статті.

Справедливості заради слід сказати, що є кримінальні провадження, де згадуються кінцеві бенефіціари банків (у числі яких К. Жеваго, Н.Лагун та інші). Але, на відміну від банкірів, їм навіть підозри не оголошені, хоча в окремих випадках бували обшуки. При цьому ніхто нікому наручники не одягав, не кажучи вже про реальні терміни ув'язнення.

"Усі ці банківські історії зайвий раз підтверджують, що в Україні кримінальні виробництва - це бізнес. Тобто якщо силовики когось і хапають, то або слабкого, або того, хто не захотів платити, або того, кого "зливає" власник банку-банкрута", - припускають автори DT.UA.

Детальніше про ситуацію навколо найбільших збанкрутілих банків України читайте у статті Романа Івченка і Юрія Сколотяного "Повторне розграбування, або У що державі та платникам податків обходяться банкрутства банків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі