Кремінь: в української існують обмеження для учнів з окупованих територій

Поділитися
На сході країни російську мову все ще використовуть у школах.

Розвиток системи дистанційної освіти для учнів, які проживають на окупованих територіях Донбасу і Криму, є принциповим для України.

Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомляє прес-служба мовного омбудсмена.

Відсутність уроків українською мовою омбудсмен вважає вагомою перешкодою.

"Хотів би наголосити на проблемі обмеження функціонування державної мови на тимчасово окупованих територіях України. Відсутність навчання українською мовою в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також в Криму - це вагома перешкода для вступу до українських ВНЗ. Сьогодні дуже важливо розвивати систему дистанційної освіти для учнів, які проживають на окупованих територіях", - сказав Кремінь.

На його думку, для таких дітей повинні бути доступні електронні підручники та дистанційні мовні курси.

"Адже належна підготовка школярів з окупованих територій - це запорука того, що ми зможемо їх залучити до навчання в українських університетах", - вважає мовний омбудсмен.

Співпрацюючи з закордонними українцями, побачив, що однією з проблемних тем залишається питання забезпечення українських громад якісними підручниками.

Також уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявляє, що в деяких навчальних закладах на сході й півдні України освітній процес, зокрема, в позаурочний час все ще здійснюється недержавною мовою.

"Для ліквідації останніх" пароксизмів "російськомовного навчання пройшло не так багато часу. І сьогодні в деяких навчальних закладах з українською мовою навчання, особливо на сході та півдні України, освітній процес, зокрема в позаурочний час, все ще може здійснюватися недержавною мовою", - йдеться в повідомленні.

За його словами, про це свідчать ті скарги і звернення, що надходять на адресу Секретаріату уповноваженого.

За останні пів року в Секретаріат надійшло 2 126 повідомлень про порушення мовного закону, з них 80 звернень, а це 3,8%, стосувалися сфери освіти і науки.

Надійшли звернення щодо застосування недержавної мови в освітньому процесі в Одесі, Черкасах, Києві, Харкові, Херсоні.

Раніше повідомлялося, що за пів року дії норми "мовного закону" про те, що усі послуги в Україні повинні надаватися державною мовою (якщо клієнт не попросить про обслуговування на іншому), мовний омбудсмен отримав 2126 повідомлень про порушення: наприклад, про те, що продавці відмовляються говорити українською, натомість розмовляють з клієнтами російською.

Останні років десять онлайн-освіта стала набирати обертів. Через те, що освіта рухає прогрес людства, всі країни так чи інакше підіймають питання навчання дітей і молоді та сперечаються, який режим і формат найкраще. У будь-якого нововведення є прихильники й противники. Детальніше про це в статті "Глобалізація освіти: пробачити, зрозуміти, використовувати".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі