Кожен п'ятий українець готовий на мир з Росією за будь-яку ціну

Поділитися
Кожен п'ятий українець готовий на мир з Росією за будь-яку ціну На вигнання росіян з Донбасу силою сподіваються лише 13% українців © Міністерство оборони України / Facebook
Українці мають декілька рецептів для встановлення миру в Донбасі. Деякі навіть сподіваються міжнародний тиск щодо Росії.

Більшість населення України (75%) орієнтується на досягнення компромісу як на шлях подолання збройного конфлікту в Донбасі, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС.

Водночас і на мир за будь-яку ціну, компроміси з ким завгодно і про що завгодно, згодні тільки 21% з них, а от більшість (54%) вважають, що задля миру на компроміси погоджуватися варто, але не на всі. Воєнний шлях розв'язання конфлікту, у разі очевидної перемоги однієї зі сторін, підтримується 14% населення.

Серед конкретних заходів і рішень, необхідних задля відновлення миру на території Донбасу, найбільше в суспільстві схиляються до примушення Росії вийти з конфлікту шляхом міжнародних санкцій и міжнародного тиску (35%), а також успішного відновлення нормального життя на підконтрольній Україні частині Донецької та Луганської областей (29%), причому основна частка прихильників останнього варіанту – на самому Донбасі (54% жителів звільненої частини).

Задля миру згодні на відокремлення ОРДО і ОРЛО від України 8% громадян. Пропонують припинити фінансування цих територій 13% українців.

Дослідження було проведене фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 19 жовтня 2015 року в 110 населених пунктах серед 2014 респондентів, окрім окупованого Криму та ОРДО і ОРЛО.

Нагадаємо, що у грудні 2014 року 33% жителів України віддавали перевагу продовженню військової операції української армії, в результаті якої окуповані території будуть звільнені.

Однак вже у вересні 2015 року, за даними КМІС, кількість прихильників силового вирішення конфлікту впала до 13%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі