Корупція в оборонці: НАБУ нехтує доступом до телефонів Жукова і Рогози

Поділитися
Корупція в оборонці: НАБУ нехтує доступом до телефонів Жукова і Рогози На телефонах Жукова і Рогози може бути інформація із доказами провини
Строк дії ухвали суду спливає 3 липня.

Детективи Національного антикорупційного бюро відсудили у Генеральної прокуратури України доступ до телефонів фігурантів справи про корупцію в українській оборонці, однак через порушення процедури досі не отримало його, повідомляє Bihus.Info.

"3 червня 2019 року Солом'янський районний суд Києва задовольнив клопотання детективів НАБУ щодо доступу до мобільних телефонів Віталія Жукова і Андрія Рогози… Детективи просили надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів речей і документів ГПУ: семи мобільних телефонів і жорсткого диску, інформації на них і документів, що містять дані з них", - йдеться у сюжеті Лесі Іванової.

З цих телефонів два належали Рогозі, ще один – Жукову, власники інших чотирьох телефонів невідомі. Телефони фігурантів справи містять листування, що можуть стати доказом у справі про розкрадання коштів ДК "Укроборонпром", зараз вони зберігаються у генпрокуратурі, котра вилучила їх у 2017 році у межах провадження про ухилення від податків.

Спочатку детективи НАБУ просили прокуратуру ознайомитися із матеріалами їхнього слідства через запит, але отримали 300 сторінок матеріалів без відповідних телефонів, після чого звернулися до суду, наголошується у сюжеті. Бюро також просило розглядати справу в закритому судовому засіданні й без виклику прокурорів.

Суд задовольнив клопотання детективів частково: засідання провели в закритому режимі, але прокуратуру на нього викликали. Суд також вирішив надати детективам доступ до телефонів підозрюваних і жорсткого диску із можливістю копіювання інформації, щодо документів – надати доступ із можливістю вилучення копій.

"Строк дії ухвали – місяць, тобто право доступу до телефонів у детективів спливає 3 липня. Станом на вихід програми в ефір ухвала виконана не була. Прокуратура відмовила через порушення процедури доступу за судовою ухвалою. Згідно зі ст.165 КПК детективи мали пред'явити прокурорам оригінал ухвали і потім ще вручити копію. Замість цього – послали поштою і лише копію", - додається у сюжеті.

Нагадаємо, наприкінці лютого було оприлюднено розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема: вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і голова "Укроборонопрому" Павло Букін. При цьому голову держконцерну та трьох з п'яти членів наглядової ради призначає саме президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте в статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" та "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі