Коронавірус в Україні: Як фінансуватимуться лікарні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Коронавірус в Україні: Як фінансуватимуться лікарні Епідемія коронавірусу в Україні припала на запуск другого етапу медреформи © vyshnevoe.com.ua
Нацслужба здоров'я пропонує підготовку декількох хвиль медустанов для лікування хворих на коронавірус.

Голова Національної служби охорони здоров'я Оксана Мовчан розповіла ZN.UA як фінансуватимуться лікарні в період боротьби з епідемією коронавірусу.

"Тут є дві історії. Перші випадки захворювання і складні ситуації, на боротьбу з якими вийшли лікарі, країна побачила у березні. Тобто тоді, коли контрактних зобов'язань з медустановами у НСЗУ ще не було. Відповідно, оплата праці медиків за цей період, зокрема, оголошене прем'єр-міністром дво-триразове збільшення, пройде через медичну субвенцію", - пояснила вона.

Голова Служби припустила, що деталі будуть оприлюднені найближчими днями. Фінансування отримають медустанови і бригади швидкої допомоги, які надали допомогу цим пацієнтам. За статистикою, на 1 квітня діагноз COVID-19 офіційно підтвердили у 669 українців.

Друга історія, за словами Мовчан, починається з 1 квітня.

"Тут у нас є пропозиції, які ми подали уряду, і чекаємо на його рішення. Спочатку – щодо суми, яку держава зможе виділити на Фонд боротьби з коронавірусом. Попередньо цифри називалися різні – від 100 до 200 млрд грн (зараз вже відомо, що на Фонд боротьби з епідемією держава збирається виділити 64,9 млрд грн – А. К.). У цій сумі буде передбачено і бюджет на оплату медичних послуг", - пояснює експертка.

Нацслужба здоров'я також пропонує, щоб це був виділений список лікарень. Адже від того, що до країни прийшов коронавірус, люди не перестали хворіти на інсульти, інфаркти, жінки не перестали народжувати дітей. І щоб нікого не заразити, пацієнтські маршрути повинні бути розділені.

"Одночасно ми хочемо сконцентрувати всю допомогу – і державну, і волонтерську – в конкретних медичних установах, де буде все необхідне як для безпеки лікарів, так і для надання допомоги пацієнтам. Тобто буде зрозуміло, що 200-300 лікарень – це центри, де ми боремося з коронавірусом", - пояснює Мовчан.

НСЗУ також подала пропозиції щодо хвиль, залежно від того, як розгортатиметься епідемія. У першій хвилі лікарень 240 медзакладів, і зараз стоїть завдання привести їх у готовність, оскільки поки що всі вони не готові.

Якщо буде різке збільшення кількості випадків захворюваності, за необхідності підключатимуться друга і третя хвилі лікарень.

"Ми пропонуємо фінансування з використанням двох механізмів. Перший – не за пролікований випадок, а за готовність. Є 240 установ, що мають певні потужності й обсяг послуг, які вони здатні надати певній кількості пацієнтів з COVID-19. За цю готовність вони отримають фіксований (або глобальний) бюджет. Щоб не було ситуації, за якої лікарня може якісно обслужити 1000 пацієнтів, а ми намагаємося нав'язати їй 2000. Другий механізм – залежно від навантаження в конкретній лікарні, вона може отримувати доплати за інтенсивність", - додала голова Служби.

Відповідь Міністерства фінансів Нацслужба здоров'я поки що не отримала.

Докладніше про старт другого етапу медреформи і готовність до нього України читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головою НСЗУ Оксаною Мовчан "У старту другого етапу реформи умови були більш жорсткими" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі