Коронавірус в Україні: від ускладнень захворювання за добу померли майже 260 осіб

Поділитися
Кількість ушпиталених пацієнтів продовжує перевищувати кількість виписаних з лікарень.

В Україні станом на неділю, 4 квітня, підтвердили 13 738 нових випадків COVID-19, за весь час епідемії коронавірусом інфікувались понад 1,7 млн українців, повідомляє пресслужба МОЗ.

За добу з лікарень виписали 4 657 осіб, ушпиталили - 5 545, не змогли подолати ускладнення захворювання 258. Із самого початку епідемії ковід став смертельним для понад 34 тисяч українців, перехворіли на нього понад 1,3 млн осіб.

В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Харківська (1 388), Дніпропетровська (1 143), Одеська (1 075), Хмельницька (1060) і Львівська (865) області.

Напередодні у вітчизняних лабораторіях зробили 75,5 тисяч тестів на ковід, з них понад 36 тисяч - методом ПЛР. Експрестестами на антиген перевірили трохи більше 30 тисяч осіб.

Першу дозу вакцини від коронавірусу отримали 3 919 осіб, від початку кампанії - 290,5 тисяч. Завершили вакцинацію двоє людей.

Зазначимо, не всі дані в статистиці – за попередню добу. Через затримки з внесенням до бази туди часто потрапляють випадки, діагностовані кілька тижнів і навіть місяців тому.

Нині в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується вже цього місяця, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють у Києві та десяти областях; у «помаранчевій зоні» ще 13 регіонів. На сьогодні в «жовтій зоні» залишається лише одна область - Херсонська. Регіонів «зеленої зони» в Україні немає.

Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити загальнонаціональний локдаун потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі». Про те, чому не вистачає місць у лікарнях і куди поділися лікарі - у статті Алли Котляр «Лікарні. Червона зона» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі