Коронавірус не завада: Українські полярники дістались Антарктиди

Фото
Поділитися
Шлях 25-ї УАЕ був тривалим та складним через запроваджені у багатьох країнах карантинні обмеження.

Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції прибули на станцію "Академік Вернадський", повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

"Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) подолали останній відрізок шляху до Антарктиди та дісталися станції "Академік Вернадський". Після 6 днів дороги кораблем команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) 21 квітня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

На "Вернадському" їх чекали колеги з 24-ї експедиції, які відзимували там уже більше року, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців.

Шлях експедиції цього разу був складнішим і довшим через пандемію коронавірусу COVID-19 та запроваджені у багатьох країнах карантинні обмеження.

"Через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином, у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди", - наголосив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Так, команда 25-ї УАЕ, не змогла з першого разу дістатись Антарктиди і змушена була повернутися до Києва. Згодом експедицію все ж вдалося доправити до Чилі. У цій країні українські полярники провели два тижні – вони перебували на обсервації. І 14 квітня вирушили на станцію "Академік Вернадський".

Після таких складнощів у команди полярників залишалося лише одне випробування на шляху до Антарктиди - прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з "найскаженіших" у світі. Втім, цього разу вона виявилася досить спокійною.

"Ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки", - поділився враженнями лікар 25-ї УАЕ Ігор Дейнека.

Упродовж кількох наступних днів полярники мають розвантажити корабель – у Чилі на нього погрузили близько шести фур запасів продуктів, приладів та пального. Погодні умови на станції "Академік Вернадський" складні: зараз там вітряно та сніжно. Самі ж полярники кажуть, що мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію наступникам та вирушить додому.

У листопаді 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про купівлю наукового океанського судна льодового класу, на що з бюджету планували виділити понад 250 млн гривень.

Зараз в України немає суден, які дозволяли б вести дослідження в Світовому океані і надавати підтримку антарктичним дослідженням на станції "Академік Вернадський".

Вийти в океан під українським прапором судно мало вже цього року. Втім зараз, в умовах секвестрування бюджету й коронавірусного удару по економіці, від цих планів, швидше за все, відмовляться.

Докладніше про дослідження Антарктиди читайте в статті Германа Богапова "На рік до пінгвінів" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі