Контрнаступ України є ризиком, але Зеленський схиляється до того, що він необхідний вже найближчим часом — NYT

Поділитися
Контрнаступ України є ризиком, але Зеленський схиляється до того, що він необхідний вже найближчим часом — NYT © Колаж ZN.UA
Затягування війни піде на користь Путіну, але у разі невдалого контрнаступу Україна ризикує втратити підтримку Заходу.

На думку деяких іноземних експертів, Україна вдало використовує західну зброю проти окупантів, але не готова до повноцінного контрнаступу. Тим не менш, Володимир Зеленський схиляється до того, що найближчими місяцями здійснити його необхідно, оскільки затягування війни піде на користь Росії, яка за цей час зможе анексувати тимчасово захоплені території. Про це пише The New York Times.

На думку американських журналістів, Україна ризикує за будь-якої з двох гіпотетичних ситуацій. Якщо ЗСУ не почнуть активно наступати і лише будуть завдавати дальні ракетні удари в тил противника, Росія зможе мобілізувати більше особового складу і скористатися втомою Заходу від важкої зими. В той же час, якщо українські воїни підуть у контрнаступ, але зазнають невдачі, країни-партнери можуть знизити активність збройної підтримки Києва. А це означатиме перевагу РФ на полі бою і війну, яка триватиме роками. 

За даними NYT, між українськими політичним і військовими лідерами існують певні розбіжності. Перші прагнуть великої перемоги, а другі хочуть переконатися, що мають достатню кількість військ і бойову міць перед проведенням великого наступу. 

На думку журналістів, Президент України вважає, що спробу контрнаступу варто розпочати до настання важких погодних умов, які суттєво обмежать можливості просування армії у сільській місцевості. Путін навпаки намагатиметься максимально «заморозити» війну і поступово знищувати українців, завдаючи дальніх ударів до тих пір, поки не виснажить ЗСУ остаточно. 

В NYT підкреслюють, що для російського президента навіть часткова втрата території в результаті контрнаступу ЗСУ означатиме ганебну поразку, оскільки Росія і так не змогла захопити жодного великого населеного пункту з початку липня, розчаровуючи навіть найпалкіших прихильників війни. 

Раніше британський експерт висловив думку, що Путін може запропонувати Україні «поганий мир» вже в листопаді

Які наслідки матимуть удари по Новофедорівці в Криму і чому ця подія стала рубіжною у воєнних діях? В чому підступність планів ворога навколо Запорізької АЕС і чим це може завершитися? Про це — в статті генерала Сергія Савченка «Гібридна втеча від воєнної поразки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі