Путін може запропонувати Україні «поганий мир» вже в листопаді — британський експерт

Поділитися
Путін може запропонувати Україні «поганий мир» вже в листопаді — британський експерт  © Офіційний сайт Кремля
До переговорів президента РФ може примусити невдача на півдні України та єдність західних партнерів Києва.

Владімір Путін може запропонувати українській владі мирні переговори приблизно в листопаді. Це буде можливо у випадку здобуття ЗСУ стратегічної переваги на Херсонщині. Такої думки дотримується британський експерт з питань України Тімоті Еш.  

В авторській колонці на NV.ua він припустив, що якщо російський президент хоче зберегти на НАТО хоча б якийсь вплив, то йому доведеться домовлятися як із Заходом, так і з Україною. Ймовірно, що це може статися вже до зими, оскільки військовий потенціал Росії суттєво виснажився, а наступ уповільнився. На думку Еша, багато чого залежатиме від битви за Херсон. 

«Найімовірнішим є те, що битва за Херсон закінчиться протягом наступних кількох місяців, а потім, після першої спроби восени нагнути Європу з енергетичного питання, Путін запропонує якийсь мир — приблизно — у листопаді. М’яч буде на боці України — чи погодитись знову на поганий мир (як це було з «Мінськом-1» чи «Мінськом-2») — чи продовжувати боротьбу. У мене таке відчуття, що цього разу навколо України набагато більше єдності та рішучості боротися, доки не буде повернуто набагато більше території — південь, Запоріжжя та порти на Херсонщині — ключові. Це те, що може забезпечити Україні зміцнення миру», — пише експерт. 

Еш наголосив, що порівняно з умовами, за яких підписувалися «Мінськ-1» та «Мінськ-2», нові домовленості будуть укладатися або на умовах рівності, або за переваги української сторони. В першу чергу, це пов’язано з тим, що військова міць обох сторін зараз суттєво відрізняється від тієї, яка була в 2014 році. Україна за підтримки Заходу отримала необхідні озброєння і має перевагу в «загальній військовій динаміці». 

Раніше міністр оборони Великої Британії розповів, якої помилки припустився Путін, коли здійснив вторгнення в Україну.

Чому агресор провалив перший етап вторгнення і не зміг досягти успіху в другому? Які завдання має вирішити наша армія на третьому етапі, щоби витіснити росіян з України? Якими можуть бути наслідки перемир'я, до якого Путін схилятиме Україну? Відповіді на ці запитання та прогноз на найближчі місяці ви знайдете у статті генерала-майора, керівника Центру вивчення й протидії гібридним загрозам Сергія Савченка «Чекаєте на потужну вогневу підготовку та контрнаступ? Цього не буде. Все вже почалося».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі