Комісіям, що вибирають школи для держфінансування, можуть дозволити пропонувати свої проекти в програму "Спроможна школа": три аргументи "проти"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Є й утішний приз для місцевих влад: їх можуть запрошувати (але не обов'язково) на засідання комісії. 

За інформацією ZN.UA, в Уряді вже лежить проект рішення Кабміну, який дозволить членам комісій, тих самих, що переважно складаються зі "слуг народу" та будуть вирішувати, який навчальний заклад може отримати фінансування держави, "надавати зауваження до пропозицій місцевих влад" і (головне!) пропонувати свої проєкти до програми "Спроможна школа для кращих результатів". У своєму матеріалі для читачів ZN.UA редакторка відділу освіти та науки Оксана Онищенко назвала кілька причин того, чому така постанова Кабміну буде небезпечною. Та спершу про "хороше". 

"Є й утішний приз для місцевих влад: їх можуть запрошувати (але не обов'язково) на засідання комісії, де розглядатимуть пропоновані її членами додаткові проєкти. Ну це незаперечний плюс: місцеві керівники чітко побачать, кому в їхньому господарстві дали гроші в обхід місцевих. Хто з директорів виявив спритність (чи в кого вчаться депутатські родичі), за ким є свій депутат із монобільшості", - пише Онищенко. 

І все ж нова постанова Кабміну, якщо вона буде ухвалена, буде  небезпечною з кількох причин.

По-перше — вона відкриє можливості для політичної агітації. Це вам не примітивні меседжі, що звучать напередодні виборів з кожної праски, не білборди, від яких уже всіх нудить. Це більш витончена реклама, яка стосується не просто ідей чи принципів, а хліба з маслом. А ще ж у школах розміщуються виборчі дільниці…

По-друге, цим рішенням Кабміну відкриються можливості для недоброчесності: тепер члени комісії, які розподіляють кошти, фактично можуть давати їх проєктам, які самі ж і лобіюють. І це ставить їх у нерівні умови з іншими учасниками урядової програми .

До речі, уже зараз, зазначає Онищенко, у протоколах засідань комісії є інформація про те, що депутати вирішили писати звернення до ОДА з проханням включити ті чи інші проєкти в урядову програму. Досі таке втручання було порушенням правил. А тепер воно може  отримати  офіційний дозвіл від Кабміну.

По-третє, такі ідеї суперечать реформі децентралізації, яка передбачала, нагадаю, передачу повноважень із центру на місця, аби місцева влада могла  розв'язувати місцеві питання і нести за це відповідальність.

Хто отримає кошти і як це може допомогти «засівати школи» перед будь-якими виборами — читайте у статті Оксани Онищенко «На школи дали мільярд: кому він дістанеться і до чого тут «Слуга народу».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі