"Ми поступово послаблюємо обмеження. Спостерігаємо, як в цій ситуації поширюватиметься вірус. Головне – щоб послаблення не призвели до нової хвилі захворюваності. Якщо кількість хворих на коронавірус збільшуватиметься, у нас є алгоритм дій. Київ визначив умови, за яких місту доведеться повернутися до карантину", - зазначив він.
За його словами, комісія з надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) схвалила умови, за яких пом'якшення обмежень може бути припинено.
1. Якщо загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів складатиме понад 24 людини на 100 тисяч населення;
2. Якщо завантаженість ліжок у лікарнях, визначених для шпиталізації пацієнтів з підтвердженим коронавірусом, перевищить 75%.
"Уряд визначив показники, за якими можна вводити послаблення. Ми ж розробили алгоритм, за яким у разі погіршення епідеміологічної ситуації місто вживає заходів. І може посилювати обмеження, щоб запобігти стрімкому поширенню вірусу", - резюмував Кличко.
Нагадаємо, перший етап послаблень карантинних обмежень розпочався 11 травня. Українцям дозволили відвідувати ринки, перукарні, салони краси, літні майданчики кафе і ресторанів, відкрили парки та дитячі майданчики.
Другий етап ослаблення обмежень стартував 22 травня. Уряд дозволив відновити роботу транспорту і дошкільних закладів, готелів (крім хостелів), проведення спортивних змагань без глядачів і релігійних служб. Наступні етапи заплановані на 1 та 10 червня.
24 квітня уряд оприлюднив п'ятиетапний план виходу України з карантину (діє з 12 березня для профілактики поширення коронавірусу), за два тижні до цього в ZN.UA вийшла стаття Юлії Самаєвої "Розумний карантин", основні тези з якої легко вгадуються в плані Кабміну.
Зараз в Україні діє адаптивний карантин – рішення щодо пом'якшення або посилення обмежень ухвалює місцева влада з огляду на епідситуацію в регіоні.