Київ вимагає в Кремля назвати час і місце повернення полонених моряків і захоплених кораблів

Поділитися
Київ вимагає в Кремля назвати час і місце повернення полонених моряків і захоплених кораблів Зеркаль розповіла, як Україна домагатиметься звільнення українських моряків з російського полону © Lana Zerkal / Facebook
МЗС України закличе всіх міжнародних партнерів вимагати у Росії звільнити моряків і повернути Україні кораблі.

Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту з вимогою назвати час і місце передачі українській стороні 24 полонених українських моряків і трьох кораблів, захоплених в акваторії Чорного моря в минулому році.

У ноті міститься питання, де і коли Україна зможе забрати свої кораблі і коли військовослужбовці будуть передані українським консулів в Москві, повідомила заступник глави МЗС Олена Зеркаль в ефірі "Радіо НВ" у понеділок, 27 травня.

Крім того, у вівторок Україна звернеться до МЗС держав-партнерів із закликом вимагати виконання Росією приписи Міжнародного трибуналу з морського права. У разі відмови Кремля Київ буде наполягати на посиленні санкційного тиску на РФ.

"Посилення тиску відбувається з використанням усіх можливих інструментів. Що стосується санкцій, ми також будемо ставити це питання, ми будемо ставити питання про невиконання наказу, якщо він не буде вчасно виконаний... У нас є велика кількість опцій, які ми будемо використовувати", - пояснила Зеркаль.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки 28 листопада 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

Тепер Росія протягом місяця маЄ закрити незаконно розпочаті кримінальні справи і відпустити українських моряків, забезпечивши умови для повернення військовополонених і кораблів в Україну. Виконання рішення є обов'язковим.

У російському МЗС заявили про те, що захоплення українських кораблів і моряків нібито не входить в юрисдикцію міжнародного суду. Тим не менш, інцидент в Керченській протоці є грубим порушенням імунітету, якими користуються військові кораблі у відповідності з Конвенцією ООН з морського права.

Детальніше про позов проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі