"З початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають у Польщі. Якщо до 2014 року їхня кількість оцінювалася приблизно в 320 тисяч, то зараз, за неофіційними даними, це півтора мільйона осіб", - розповіла дипломатка.
За інформацією Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні українці отримали 196 тисяч дозволів на проживання в країні, зокрема, 90% усіх офіційних дозволів на проживання польські органи видали саме українцям.
Водночас нині у Польщі більше українських заробітчан, ніж заробітчанок. Це пов'язано зі змінами профілю роботи, яку українцям пропонують у Польщі.
"Зараз у Польщі перебуває більше чоловіків, аніж жінок. До 2014 року до Польщі приїжджали, в основному, жінки, які працювали у сфері опіки над старшими особами та малолітніми дітьми. Натомість зараз більше роботи є для чоловіків. Це робота водіїв, будівельників, майстрів, адже це більшою мірою чоловічі професії", - наголосила Світлана Криса.
І додала, що зараз у Польщі немає такої галузі, у якій би не працювали українці. Громадяни України виконують переважно просту фізичну роботу: працюють на будівництві та ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик. Однак є й невеликий відсоток наших співвітчизників, які працюють у сфері IT-технологій, вищих навчальних закладах і сфері медобслуговування.
Зазначимо, нестабільна політична ситуація і відносно низькі зарплати підштовхують українців до пошуків кращого життя. За даними Міністерства соціальної політики, 3,2-9 млн громадян постійно або тимчасово працюють за кордоном.
За даними аналітиків, до 2015 року з України виїхало 7% робочої сили. Що робити Україні в епоху високого попиту на українців? Читайте в статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".