В інтерв'ю DT.UA фахівець розповів, що на сьогодні у київських клініках, якщо зібрати враховувати і відомчі, муніципальні, набереться близько тисячі ендокринологічних ліжок, з яких 80% займають пацієнти, що страждають на цукровий діабет
"На це захворювання страждають близько 1,5 млн громадян нашої країни. Проблема дуже серйозна. Її вирішення, на мою думку, слід розпочати з реєстру, зі статистики. Без точної інформації неможливо вибудувати ефективну систему надання медичної допомоги таким хворим, не будуть успішними жодні проекти й стратегії. Потрібна чітка відповідь на запитання, скільки ж у нас хворих на діабет першого і другого типу", - заявив він.
Спираючись на дані ВООЗ, Ларін допускає, що реальна кількість хворих на цукровий діабет значно перевищує відомі цифри.
"За даними ВООЗ, кількість хворих на цукровий діабет становить 6-8% від популяції. Отже, в Україні має бути приблизно 2,5 млн таких людей. Чому називають набагато меншу кількість? Це питання низької виявлення захворювань, обліку хворих, а також проблеми з переписом населення. Сьогодні ніхто не може точно сказати, скільки населення проживає в нашій державі, хто і чим хворіє", - уклав він.
Детальніше про проблеми реформи охорони здоров'я і ситуацію з наданням Україні допомоги хворим на цукровий діабет читайте в інтерв'ю доктора медичних наук Олександра Ларіна DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".