Київ за крок до "червоної зони": до чого слід готуватися гостям та мешканцям столиці

Поділитися
Київ за крок до © unsplash/introspectivedsgn
Про каву в закладах на деякий час доведеться забути. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що вже завтра комісії ТЕБ і НС можуть прийняти рішення про переведення міста в "червону зону" карантину. Це означає, що у столиці буде посилено ковідні обмеження. 

Що буде заборонено? 

  • Перебування в місцях загального користування (насамперед у громадському транспорті, або в інших місцях з великим скупченням людей) без засобів захисту - маски. 
  • Робота закладів громадського харчування. Щодо готелів, то там ця заборона поширюється на період з 23:00 до 06:00, проте не стосується обслуговування в номерах. 
  • Прийом відвідувачів у ТЦ, розважальних закладах, закладах торгівлі та побутового обслуговування. Це ж стосується закладів культури, проте правило не поширюється на історичні заповідники. 
  • Проведення масових закладів. Це не стосується автоконцертів, автокінотеатрів та виробництва аудіовізуальних творів. 
  • Робота непродовольчих ринків. 
  • Відвідування закладів освіти, окрім дошкільнят, спеціальних закладів та 1-4 класів ЗОШ. 
  • Робота підвісних канатних доріг. 

ВАЖЛИВО! Ці правила не стосуються закладів та установ, де 100% персоналу та відвідувачів мають сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, негативний ПЛР-тест, або  документ, який засвідчує одужання від ковіду. 

Що дозволено? 

  • Робота закладів громадського харчування "на виніс" або для доставки. 
  • Робота шкіл, якщо 100% персоналу вакциновані. 
  • Прийом відвідувачів у закладах, де можна придбати харчові продукти, пальне, ліки та вироби медичного призначення, засоби гігієни та побутову хімію, засоби зв'язку, друковані ЗМІ, ветеринарні препарати, корми, насіння та засоби захисту рослин. 
  • Роботу перукарень та салонів краси (за попереднім записом), пошти, банків, аптек, ветаптек, АЗС (без зон харчування), СТО, закладів з ремонту комп'ютерних та побутових виборів, закладів зі збирання та переробки відходів, закладів із надання послуг з комунікації (прийом відвідувачів повинен здійснюватися за попереднім записом). 

Докладніше про обов'язкову вакцинацію в Україні читайте в статті Алли Котляр "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей".

Про те, чого можна досягти примусом, читайте в статті Оксани Онищенко «Обов'язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповідей"

Які обмеження очікують невакцинованих від COVID-19 громадян в різних країнах - розповідає в статті "Вакцинація та« дискримінація»" Олексій Коваль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі