Київ у топі міст з найбруднішим повітрям

Поділитися
Київ у топі міст з найбруднішим повітрям Фото: prm.ua
Індекс столиці України становить 98 при нормі 50.

Станом на ранок 10 лютого поточного року Київ увійшов до топ-20 міст з найбруднішим повітрям у світі.

Концентрація шкідливих речовин в повітрі майже у два рази вище норми, свідчать дані порталу Iqair, який в онлайн-режимі відстежує рівень забруднення повітря.

Об 11:00 Київ знаходиться на 19 місці в цьому рейтингу. На перших рядках списку Лахор (Пакистан), Дакка (Бангладеш) і Мумбаї (Індія), але вже до 12:00 за київським часом столиця України була на 21-му місці з індексом 98 при нормі 50.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії ім. Срезневського, з 2 по 8 лютого в повітрі столиці України відзначено перевищення гранично допустимих концентрацій:

  • пилу - в 1,1-1,2 рази на Бессарабській площі;
  • діоксиду сірки - в 3,0-3,3 рази - на вулицях Семена Скляренка, Інженера Бородіна, Каунаській, площах Бессарабської та Перемоги; у 2,3-2,9 рази - на інших постах спостережень;
  • діоксиду азоту - в 5,3-7,1 рази - на вулицях Інженера Бородіна, Каунаській, проспекті Перемоги; в 4,0-4,7 рази - на площах Перемоги, Бессарабської, Деміївської; у 2,6-3,9 рази - на всіх постах міста, крім проспекту Науки, де перевищень не виявлено;
  • формальдегіду - у 2,1-2,3 рази - на проспекті Перемоги, площах Бессарабської, Деміївській, Перемоги, вулицях Каунаській, Семена Скляренка, Олександра Довженка, бульварі Лесі Українки; в 1,2-1,9 рази - на інших постах спостережень.

У порівнянні з попереднім тижнем, рівень забруднення повітря діоксидом азоту зріс, а формальдегідом - знизився.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла Закон № 3755 щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж.

Так, відповідно до закону в Україні посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил пожежної безпеки та збільшується розмір санкцій, які передбачаються за вчинення адміністративних правопорушень у сфері дотримання норм і вимог пожежної безпеки.

Зміни в закон передбачають підвищення, наприклад, за порушення правил експлуатації електричних станцій і мереж - до 100-200 н.м. доходів, 200-300 н.м. для посадових осіб (зараз вона становить від одного до п'яти мінімумів для громадян, до 10 - для посадових осіб).

Порушення встановлених законом правил пожежної безпеки, яке зараз карається від 0,5 до семи м.м. для громадян та від двох до 10 для посадових осіб, після набрання чинності буде коштувати 100-200 і 200-300 мінімумів відповідно.

Також відповідний документ дозволяє посадовим особам Державної служби з надзвичайних ситуацій складати протоколи про адміністративні правопорушення.

В країні немає чим дихати, але уряд продовжує відкладати виконання плану зі скорочення викидів. Детальніше в матеріалі "Чисте повітря з відстрочкою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі