Столиця України в четвер опинилася у двадцятці міст світу із найвищим показником забруднення повітря.
Про це свідчать дані порталу IQair, на якому відстежують рівень забруднення повітря у режимі реального часу.
Київ станом на 7 ранку знаходиться на 18 місці антирейтингу, а відразу після 10 ранку був уже на 15-ій позиції. У першій трійці станом на 10 ранку 30 грудня Краків (Польща), Бішкек (Киргизія) та Колката (Індія).
Індекс Києва постійно змінюється. На 7 ранку він становив 140 за норми 50, а це означає, що рівень забруднення повітря у столиці України характеризується як "шкідливий для вразливих груп населення".
При такому показнику забруднення людям із захворюваннями дихальної системи радять носити респіратори, у приміщеннях закривати вікна та включати очищувачі повітря, а також уникати занять спортом на відкритому повітрі.
Раніше повідомлялося, що вчені з французького національного дослідницького інституту CNRS виявили мікропластик у повітрі у французьких Піренеях на висоті 2877 метрів над рівнем моря. Частинки пластику знайшли в обсерваторії Пік-дю-Міді, яка вважається "чистою станцією" через обмежений вплив на неї місцевого клімату та навколишнього середовища.
Також повідомлялося, що вчені з Університету Арізони та Мельбурнського технологічного інституту розробили наручний пристрій, який здатний вимірювати рівень нікотину в повітрі в режимі реального часу. Інформація щодо розробки опублікована в науковому журналі ACS Sensors.
Датчик нікотину працює на основі діоксиду ванадію (VO2). Під час експерименту його кондуктометричні механізми пояснювали за допомогою композиційного аналізу та розрахунків з теорії функціоналу густини (DFT).