Вчені з Французького національного дослідницького інституту CNRS виявили мікропластик у повітрі у французьких Піренеях на висоті 2877 метрів над рівнем моря. Частинки пластику знайшли в обсерваторії Пік-дю-Міді, яка вважається «чистою станцією» через обмежений вплив на неї місцевого клімату та навколишнього середовища, повідомляє The Guardian.
У ході дослідження вчені тестували 10 тисяч кубічних метрів повітря на тиждень між червнем та жовтнем 2017 року. Усі зразки повітря містили пластик.
Використовуючи дані про погоду, дослідники вирахували траєкторії руху різних повітряних мас, які переміщувалися перед взяттям кожної проби. В результаті вони з'ясували, що мікропластик був принесений навіть з Північній Африці та Північній Америці.
За словами провідного автора дослідження Стіва Аллена, мікропластик зміг подолати такі відстані, оскільки переміщався на великій висоті. "Він опинився в тропосфері, що рівносильне швидкісному шосе", - додає вчений.
Вчені також виявили частинки пластику із Середземного моря та Атлантичного океану.
«Пластик піднімається з океану так високо у повітря – це показує, що зрештою цей пластик не може потонути. Він просто рухається нескінченним циклом», - заявив Аллен.
Зазначається також, що частинки пластику, виявлені в Пік-дю-Міді, не загрожують здоров'ю. Разом з тим вони достатньо дрібні для того, щоб люди могли їх вдихнути. Їхня присутність у зоні, яка вважається далекою від джерел забруднення, має змусити людей замислитися про стосунки з пластиком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нещодавно вчені з Університету Нью-Йорка виявили в калі немовлят у 13 разів більше мікропластику, ніж у фекаліях дорослих. На думку дослідників, мікропластик потрапляє в організм дітей із пляшечок для годування та синтетичних килимових покриттів. У 2020 році вчені виявили мікропластик у плаценті людини. Пластик був знайдений у тканинах як матері, і плода.