Київ у «помаранчевій зоні»: пам’ятка містянина

Поділитися
Київ у «помаранчевій зоні»: пам’ятка містянина
У місті почали діяти нові правила та обмеження.

Відсьогодні Київ перебуває у «помаранчевій» зоні карантину – ситуація с поширенням коронавірусу у столиці погіршилася. Отже, у місто повертаються певні обмеження.

Робота спортзалів і фітнесцентрів: заборонена, за виключенням великих центрів, де можна вільно розмістити відвідувачів (1 особа на 10 кв. м).

Пасажирські перевезення: дозволяються в автівках і громадському транспорті лише за умови 50% заповненості сидячих місць.

Масові заходи (культурні, релігійні, спортивні, соціальні тощо): дозволені, якщо у них братимуть участь не більше 200 учасників і виконуватиметься правило «1 особа на 10 кв. м. площі будівлі».

Робота готелів і хостелів: з усіх видів закладів, що надають послуги з розміщення людей, дозволена лише робота готелів.

Лікування: проведення планових госпіталізацій тимчасово обмежено, втім меддопомога вагітним, новонародженим, онкохворим і паліативних хворим надається як зазвичай; також обмеження не торкнуться ситуацій, коли є ризик для життя пацієнта;

Робота санаторіїв і дитячих таборів: заборонена у столиці та передмісті.

Робота дитсадків, шкіл, коледжів і вишів: обмеження стосуватимуться лише професійних і вищих навчальних закладів, де на заняттях в авдиторіях можуть бути присутні лише 20 студентів, решта зможе взяти участь дистанційно.

Правила для відвідування дитячих садочків і шкіл залишаються незмінними:

- учні 1-4 класів можуть відвідувати їх без масок, решта повинні користуватись ними на перервах, під час переходу між кабінету, заходячи та виходячи зі школи;

- перед уроком учні повинні мити руки з милом, вітається користування антисептиками;

- батьки, родичі та опікуни не зможуть заходити до школи, але можуть поспілкуватися з вчителем на подвір’ї;

- учням із симптомами ГРВІ краще залишитися вдома та звернутися до лікаря;

Зі свого боку навчальний заклад повинен подбати про наявність достатньої  кількості засобів особистої гігієни, нанести у коридорах розмітку з безпечною дистанцією, проводити дезінфекцію поверхонь після занять, скласти розклад таким чином, щоб уроки у різних класів починалися у різний час, а діти різних вікових груп не перетинались на перервах.

Вранці, ввечері та на перервах вчителі провітрюватимуть класи щонайменше 10 хвилин. Співробітники дитсадків і шкіл до початку роботи повинні проходити температурний скринінг – людей із температурою 37,2 та вище і/чи респіраторними симптомами відправлятимуть додому.

Вчителям шкіл у «помаранчевій зоні» додатково рекомендовано користуватись під час уроків прозорими захисними щитками.

Раніше у МОН та МОЗ розробили алгоритм дій на випадок, якщо підозра на коронавірус в учня виникне під час уроку. У цьому випадку весь клас контактних учнів, декілька класів та навіть вся школа можуть тимчасово піти на дистанційне навчання. У Києві зараз у такому режимі працюють лише дві школи  з 428.

«14 вересня школи працюють за тим же сценарієм, як і минулого тижня, а в разі будь-яких змін – всі батьки отримають повідомлення від класних керівників своїх дітей. Ми вводимо цю систему, щоб батьки не плуталися в повідомленнях чиновників різного рівня, а чітко розуміли графік своєї дитини», - підкреслив в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Щоденна статистика поширення COVID-19 в Україні стає дедалі тривожнішою, а прогнози викликають ще більші побоювання. Втім, за вісім місяців епідемії влада так і не розродилася рішеннями з приводу системи перепідготовки непрофільних спеціалістів для лікування хворих на ковід. І не задумалася над можливістю призову військовозобов’язаних медиків, серед яких чимало фахівців саме з протидії інфекційним захворюванням.

Чого ще не зробила влада для боротьби з епідемією і що зобов’язана почати робити просто зараз, читайте у статті Алли Котляр «Коронавірус: Хибна вагітність влади» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі