Влада РФ наказала нищити докази злочинів своєї окупаційної армії в Україні. Крім того, окупанти використовують мобільні крематорії для знищення тіл російських військовослужбовців, щоб приховати реальну кількість жертв серед своїх солдатів, повідомляє ГУР Міноборони.
«Після широкого міжнародного розголосу геноциду українського народу в Бучі Київської області, російські війська почали використовувати в Україні мобільні крематорії. Зокрема у Маріуполі зафіксовано перебування 13 мобільних крематоріїв для здійснення зачистки вулиць від тіл загиблих цивільних мешканців. Всіх потенційних свідків звірств окупанти намагаються ідентифікувати через фільтраційні табори та знищити», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що українська воєнна розвідка неодноразово фіксувала факти використання мобільних крематоріїв на території Чернігівської області. Роботу мобільного крематорію окупантів також зафіксовано у місті Новоайдар Луганської області.
«Також, ЗС росії використовують мобільні крематорії для знищення тіл російських військовослужбовців, з метою приховування реальної кількості своїх солдатів, які загинули в ході російської агресії проти України та відмови у виплатах сім’ям загиблих росіян», - повідомляє розвідка.
У ГУР Міноборони нагадали, що дії російської армії підпадають під визначення «геноцид» відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду.
«Російське керівництво й надалі намагатиметься приховувати факти військових злочинів в Україні», - зазначає розвідка.
Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».