Кабмін завершує роботу над створенням відомства, яке займається проблемами біженців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кабмін завершує роботу над створенням відомства, яке займається проблемами біженців Кабмін завершує роботу над створенням відомства, яке займається проблеми біженців
Володимир Гройсман прогнозує, що в нового органу влади не пізніше, ніж через тиждень, з'явиться керівник.

Практично створений спеціальний окремий центральний орган виконавчої влади, який буде займатися проблемами переселенців.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив перший віце-прем'єр, міністр регіональної політики і ЖКГ Володимир Гройсман.

"Насправді існуючий штаб як тимчасовий оперативний механізм добре чи погано, але вже виконав свої завдання. Нам буде потрібно не більше тижня для того, щоб у цього органу з'явився керівник", - зазначив перший віце-прем'єр.

Коментуючи політику держави щодо переселенців із зони АТО, Гройсман заявив: "Очевидно, що наша країна ще ніколи не стикалася з подібними проблемами. Процес організовувався Кабміном з коліс. Ми працюємо і вчимося. Робимо помилки і виправляємо їх. Вже два місяці працює штаб при Державній службі НС, куди входять представники міністерств. Створено ситуаційний центр "101", куди можна зателефонувати і отримати всю вичерпну інформацію".

За його словами, якщо людина приймає рішення виїхати, у неї є два шляхи - самостійно виїхати або скористатися п'ятьма коридорами та пунктами пропуску. Там можна переночувати і також отримати повну інформацію. Звідти ж людина може бути доставлена туди, куди їй необхідно.

"Для того ж, щоб зорієнтуватися, куди їхати, де жити і визначити дитину в школу або дитячий сад, з 10 липня працює електронний ресурс для громадян //vpo.gov.ua. Там достатня кількість пропозицій для розселення в різних областях України. Ми масштабно презентували його в медіа. Напевно, було б правильно, якби засоби масової інформації допомогли нам і розмістили постійні тематичні банери. Там же повна інформація про те, як знайти роботу, нехай навіть не за фахом, не висококваліфіковану, а тимчасову", - додав Гройсман.

Як повідомлялося, з районів проведення антитерористичної операції в інші регіони переселено 62,394 тис. громадян України, в тому числі 21,827 тис. дітей і 7,882 тис. інвалідів і літніх людей.

Найбільш складна ситуація з розміщення громадян, організації їх життєзабезпечення складається у Києві (прийнято 9 тис. 843 людини), Харківській області (9 тис. 706), Дніпропетровській (7 тис. 608), Запорізькій (6 тис. 629), Одеській (4 тис. 573), Полтавській (4 тис. 285) та Київській (2 тис. 313) областях.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Юлії Каздобіни "Держава і переселенці: байдужість і люди?". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі