Кабмін пропонує депутатам ввести штрафи за продаж ліків без рецепту

Поділитися
Кабмін пропонує депутатам ввести штрафи за продаж ліків без рецепту
За продаж лікарських засобів в аптеках без рецепту у заборонених законодавством випадках пропонується накладати штраф від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів.

Сьогодні, 3 серпня, Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який посилює контроль за дотриманням вимог законодавства щодо якості лікарських засобів.

Текст законопроєкту №3948 "Про внесення змін до Кодексу України Про адміністративні правопорушення" оприлюднено на сайті Верховної Ради.

"Розроблений Держлікслужбою спільно з Міністерством охорони здоров'я України проєкт Закону України "Про внесення змін до Кодексу України Про адміністративні правопорушення, Про посилення адміністративних санкцій" (підвищення суми штрафів) має на меті підвищити ефективність заходів державного контролю та посилення відповідальності суб'єктів господарювання на фармацевтичному ринку України за: відпуск неякісних лікарських засобів, що не відповідають вимогам Державних стандартів; продаж лікарських засобів без рецепта лікаря (у заборонених законодавством випадках); недотримання умов зберігання лікарських засобів; невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Пропонується за продаж лікарських засобів в аптечних установах без рецепта в заборонених законодавством випадках накладати штраф від 100 до 500 (1 700 – 8 500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чинна редакція закону передбачає за такі діяння штрафи в розмірі від 6 до 25 НМДГ (102 - 425 гривень).

За повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особа вже піддавалася адміністративному стягненню, — пропонується карати накладенням штрафу від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 - 11 900 гривень). Чинна редакція передбачає штрафи від 25 до 70 НМДГ.

За введення в обіг або реалізацію продукції, що не відповідає вимогам стандартів, сертифікатів відповідності, норм, правил і зразків (еталонів) з безпеки, якості, комплектності та упаковування (за винятком випадків, передбачених законодавством України) законопроєктом №3948 пропонується карати накладенням штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств або уповноважених ними осіб від 300 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тоді як чинне законодавство пропонує карати такі діяння штрафами від 20 до 100 НМДГ.

Пропонується карати штрафами від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян посадових осіб, громадян, підприємців, які виконують роботи, надають послуги громадянам-споживачам, які не відповідають вимогам стандартів, норм і правил. Зараз за це штрафують від одного до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Уряд пропонує посилити відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів, щодо усунення порушень законодавства про лікарські засоби або створення перешкод для їх діяльності. За це пропонують стягувати штрафи від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чинна редакція закону передбачає за такі діяння штрафи в розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Посилення санкцій сприятиме гармонізації національної нормативно-правової бази у сфері обігу лікарських засобів з міжнародним та Європейським законодавством; створенню належних умов для ведення підприємницької діяльності на фармацевтичному ринку, що позитивно вплине на процеси детінізації економіки у цій сфері; випуску в обіг лікарських засобів, що відповідають встановленим вимогам; дотримання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів; забезпечення населення України якісними, безпечними та ефективними лікарськими засобами.

Раніше повідомлялося, що 24 липня глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні лікарські препарати оснастять 2D-кодом. Кодування встановлюватися на упаковуванні ліки на заводі й буде вноситися в комп'ютерну систему.

2D-кодування дозволить відстежувати препарати стане потужним інструментом у боротьбі з фальсифікатом, цитує Степанова сайт Кабміну.

Приводом для введення 2D-кодування стало повідомлення ВООЗ згідно з яким до 10% лікарських засобів на ринку України є підробками.

Раніше ZN.UA писало, що COVID-19 порушив звичну економіку торгівлі, вимушено перемістивши всіх в онлайн і прискоривши й без того стрімко розвивається електронну торгівлю. Експерти прогнозують, що світові роздрібні продажі електронної комерції досягнуть 4,13 трлн дол. у 2020 році. Детальніше читайте в матеріалі Сергія Следзя "Ідентифікація — ліки від обману".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі