Для боротьби з фальсифікатом в Україні вводиться 2D-кодування ліків

Поділитися
Для боротьби з фальсифікатом в Україні вводиться 2D-кодування ліків Фото: rmsomega.com
Згідно з інформацією ВООЗ на ринку лікарських засобів України до 10% підробних.

Сьогодні,24 липня, глава міністерства охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні лікарські препарати оснастять 2D-кодом. Кодування встановлюватися на упаковці ліків на заводі й буде вноситися до комп'ютерної системи.

2D-кодування дозволить відстежувати препарати й стане потужним інструментом у боротьбі з фальсифікатом, цитує Степанова сайт Кабміну.

Приводом для введення 2D-кодування стало повідомлення ВООЗ згідно з яким до 10% лікарських засобів на ринку України, є підробками.

"Перше, що ми проговорили - введення 2D-кодування на наших лікарських засобах, всіх, використовуваних та зареєстрованих в Україні. Вітчизняного та імпортного виробництва. Це світова практика", - заявив Степанов.

На впровадження 2D-кодування піде від 2 до 2,5 років, оскільки деяким виробникам лікарських препаратів необхідно переобладнати свої виробничі лінії. Першими в списку кодування стануть препарати, що перебувають в урядовій програмі "Доступні ліки".

Нагадаємо, Верховна Рада 14 липня прийняла за основу законопроект №3615-1 про внесення змін до ст. 19 закону україни "Про лікарські засоби" щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Метою законопроекту є врегулювання правовідносин у сфері дистанційної торгівлі ліками та забезпечення захисту кінцевого споживача від таких ризиків, як:

- недотримання умов зберігання та перевезення лікарських засобів; 

- порушення процедури обігу лікарських засобів, включаючи можливість потрапляння до пацієнта неякісних або фальсифікованих засобів;

- збільшення відсотку випадків самолікування і, як наслідок, негативного впливу на здоров'я кінцевого споживача; 

- відсутність належної фармацевтичної опіки по відношенню до споживача;

- неконтрольоване і незаконне втручання умовних сервісів і сторонніх осіб у процес доставки ліків, які не мають права її здійснювати.

Раніше повідомлялося, що уряд США заплатить 1,95 мільярда доларів на закупівлю 100 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 у Pfizer і німецької біотехнологічної фірми BioNTech SE, якщо вони зможуть успішно її розробити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі