Кабмін ініціює прискорену реєстрацію ліків в період карантину

Поділитися
Кабмін ініціює прискорену реєстрацію ліків в період карантину © epravda.com.ua
До числа медпрепаратів відносяться і вакцини.

Кабінет Міністрів України пропонує дозволити прискорену реєстрацію лікарських засобів, в тому числі й вакцин, під зобов'язання на час дії надзвичайної ситуації.

Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр країни Денис Шмигаль, пише сайт МОЗу.

"Пропонуємо підтримати законопроєкт, який дозволяє прискорену державну реєстрацію лікарських засобів для лікування та профілактики на час дії надзвичайної ситуації або карантину. Це дозволить мати оперативний доступ до ліків в умовах ймовірних спалахів пандемії", - заявив Шмигаль.

У пояснювальній записці до проєкту закону, пропонується внести зміни до закону України "Про лікарські засоби" та дозволити прискорену державну реєстрацію під зобов'язання для екстреного медичного застосування лікарських засобів, вакцин та інших медичних імунобіологічних препаратів для лікування і профілактики на час дії надзвичайної ситуації й/або карантину.

Забезпечення можливості екстреного медичного застосування окремих лікарських засобів, в тому числі вакцини, можливо в разі, якщо:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань/досліджень, окремих фаз клінічних випробувань/досліджень і отримані результати містять в сукупності наукові обґрунтовані докази, що лікарський засіб може бути ефективним для профілактики, діагностики або лікування серйозних/небезпечних для життя захворювань;
  • клінічні дослідження проводилися з дозволу і/або під наглядом (контролем) відповідних компетентних органів країн;
  • відома і потенційна користь лікарського засобу перевершує відомі і потенційні ризики;
  • не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи лікарського засобу.

Раніше повідомлялося, що до кінця поточного тижня інноваційні препарати для лікування коронавірусу надійдуть в кожну область України. У регіони передадуть Бамланівімаб (Bamlanivimab) і Етесевімаб (Etesevimab), повідомив заступник голови МОЗ Олександр Комаріда.

Також повідомляється, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендувала використовувати коктейль антитіл Regen-Cov від компанії Regeneron для COVID-пацієнтів з високим ризиком госпіталізації і важко хворих без природних антитіл.

Щоб забезпечити українців якісною медичною допомогою, на охорону здоров'я необхідно щорічно витрачати як мінімум 5% ВВП. Але за всі роки незалежності ця цифра рідко перевищувала 3%. Про специфіку лікування в Україні пише Алла Котляр у статті "Хто заплатить за лікування? У профільному комітеті ВР обговорюється законопроєкт про введення співоплати".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі