МОЗ: Інноваційні ліки проти коронавірусу вже доступні українцям

Поділитися
По регіонах їх доставлять до кінця тижня.

До кінця поточного тижня інноваційні препарати для лікування коронавірусу надійдуть в кожну область України.

У регіони передадуть Бамланівімаб (Bamlanivimab) та Етесевімаб (Etesevimab), повідомив заступник голови МОЗ Олександр Комаріда на сторінці в Facebook.

Ці інноваційні препарати борються з коронавірусом завдяки моноклональним антитілам.

"Минулого тижня ми почали розвозити в регіони ліки проти COVID-19 - Бамланівімаб і Етесевімаб. Ліки зроблені в США, в Україні їх передали за сприяння Посольства України в США в якості гуманітарного вантажу... До кінця цього тижня вони повинні доїхати в кожну область. Як ними користуватися, прописано в оновленому протоколі лікування ковіду", - зазначив Комаріда.

Європейська комісія підписала контракт на постачання цих препаратів і рамкову угоду про спільні закупівлі з фармацевтичною компанією Eli Lilly.

Бамланівімаб - людський нейтралізатор моноклонального IgG1-антитіла, який орієнтований проти S-білка SARS-CoV-2 (COVID-19). S-білок на поверхні вірусної частки SARS-CoV-2 служить ключем для проникнення вірусу в клітини господаря. Будучи трансмембраним поверхневим глікопротеїном S-білок допомагає прикріплювати вирион до мембрани клітини-хазяїна за допомогою взаємодії з рецептором ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (ACE2) на епітеліальних клітинах дихальних шляхів і клітинах шлунково-кишкового тракту, що дозволяє геному вірусу проникнути до клітини і запустити реплікацію. Бамланівімаб пов'язує рецептор-зв'язуючий домен (RBD) вірусного S-білка з епітопами, частково перекриває сайт зв'язування ACE2, тим самим конкуруючи з останнім, що теоретично має впливати на зниження тривалості тяжкості перебігу захворювання або скороченням тривалості захворювання.

Етесевімаб - повністю людські рекомбінантні моноклональні антитіла, націлені на зв'язок домену поверхневого шипового білка SARS-CoV-2 (COVID-19).

Комбінація Бамланівімаб + Етесевімаб дозволена Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів Міністерства охорони здоров'я США (Food and Drug Administration, FDA, USFDA) для використання в надзвичайних ситуаціях при лікуванні лабораторно підтвердженої нової коронавірусної інфекції COVID-19 легкого та середнього ступеня тяжкості у дорослих і дітей старше 12 років c масою тіла не менше 40 кг, і які схильні до високого ризику розвитку важкої форми COVID-19 і/або госпіталізації.

Побічна дія

Можливі побічні ефекти при одночасному застосуванні бамланівімаба і етесевімаба включають нудоту, запаморочення, свербіж, висип.

Станом на 29 вересня в країні 9 666 нових випадків COVID-19, повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я. Також за минулу добу від 2 855 осіб госпіталізовано, 3 281 людина одужала, 217- померли від ускладнень.

За добу методом ПЛР протестували 42 132 особи, методом ІФА - 10 973 людини, експрес-тестами - 39 724 особи.

За весь час пандемії в Україні коронавірусом захворіли 2 411 622 особи, одужали - 2 251 352 особи, летальних випадків - 56 080.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Харківській (976), Дніпропетровській (787), Донецькій (699), Одеській (662) та Запорізькій (592) областях.

Раніше повідомлялося, що в Україні три області демонструють високі ризики переходу в "червону" зону карантину через пандемію коронавірусу. Першою такою областю є Чернівецька, а за нею йдуть Харківська і Луганська області, заявив на онлайн брифінгу керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрія Ганіченко.

Також повідомлялося, що за рівнем захворюваності на коронавірус Україна легко може увійти до трійки антилідерів країн Європи. Зараз Україна стабільно в п'ятірці антилідерів, заявив Ганіченко.

В Україні за станом на 28 вересня міністерство охорони здоров'я відносить до "помаранчевої" зоні карантину чотири області : Донецьку, Тернопільську, Черкаську та Чернівецьку.

Захворюваність COVID-19 в Україні в цілому становить 212 на 100 тисяч населення (при певному показнику 75 на 100 тисяч населення).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі