Юрист розповів, коли може бути поставлено крапку в газовій справі Онищенка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Юрист розповів, коли може бути поставлено крапку в газовій справі Онищенка © Олександр Онищенко / Facebook
Ексдепутату, який переховується за кордоном, загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Нещодавно виповнилося два роки роботи Вищого антикорупційного суду. За цей час судді винесли 45 вироків стосовно депутатів, суддів, прокурорів, адвокатів, керівників держпідприємств. Однак на адресу ВАКС, НАБУ і САП звучать претензії, що вироки стосуються виключно дрібних чиновників, а по-справжньому «велику рибу» ніхто не чіпає.

Юрист Центру протидії корупції Вадим Валько у статті для «Чому досі немає вироків у справах Мартиненка, Насірова, Труханова, і як це можна виправити» пояснює, на якому етапі перебувають найгучніші корупційні справи.

Колишній народний депутат Олександр Онищенко разом зі співучасниками продавав газ державного підприємства «Укргазвидобування» своїм компаніям на фіктивних біржах за заниженою ціною, фірми перепродували паливо кінцевим споживачам уже за ринковими цінами. Втрачений дохід «Укргазвидобування» - понад 740 млн грн.

Обвинувальний акт щодо Онищенка та його фінансового директора Олени Павленко прокурори скерували до суду ще в лютому 2019 року. Після кількамісячних поневірянь по судах Києва справа потрапила до Вищого антикорупційного суду.

«Підготовче засідання тривало майже півроку. У січні 2020 го суд вирішив слухати справу в спеціальному судовому розгляді (заочно), адже Онищенко перебуває не в Україні. Потім засідання у справі відкладали більше ніж на три місяці, щоб звернутися до компетентних органів Німеччини для виклику ексдепутата », - пише Валько.

Уже перебуваючи в розшуку, Онищенко потрапив під санкції Міністерства фінансів США за причетність до поширення «плівок Деркача»: змонтованих аудіозаписів, які нібито свідчили про вплив нинішнього президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.

«Торік у травні у справі зачитали обвинувальний акт і перейшли до дослідження понад 560 томів матеріалів. За 22 місяці було призначено 75 судових засідань. Колегії залишається дослідити ще близько 50 томів, допитати близько 25 свідків, а також дослідити докази захисту», - додає юрист.

Не обійшлося без затягування з боку адвокатів, зазначає автор. Захисники Онищенка не з'являлися на засідання без поважних причин, у жовтні минулого року три захисники самовільно залишили засідання, чим зірвали дослідження відео з обшуку. На звернення суддів дисциплінарні органи адвокатури відмовляли в порушенні дисциплінарних справ.

«Газова справа ексдепутата Онищенка – одна з найперших і найгучніших справ НАБУ й САП. І в цій справі судді хоча б намагаються забезпечити розгляд у розумні терміни, зокрема торік у липні вони призначили засідання аж на 16 днів місяця. Такі темпи дають шанс, що вже наступного року ми побачимо фінал історії, принаймні в першій інстанції. Онищенку загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна», - нагадує Валько.

Докладніше про те, на якому етапі перебувають нині найгучніші корупційні справи, і яка причина того, що в жодній з них досі немає вироку, читайте в статті Вадима Валька «Чому досі немає вироків у справах Мартиненка, Насірова, Труханова, і як це можна виправити» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі