Україна ніколи не вестиме прямі переговори із сепаратистами Донбасу, заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Про це голова ВП заявив у коментарі РБК-Україна.
DPA, посилаючись на свої джерела в Єлисейському палаці, повідомляє, що під час переговорів у Парижі представники України, Росії, Франції та Німеччини, серед іншого, "хочуть призначити дату, коли Україна проведе переговори з сепаратистами щодо особливого статусу Донбасу". За інформацією агентства, під час переговорів йтиметься про "гуманітарні заходи та міркування щодо майбутнього України".
"Позиція України, яку багато разів висловлювали на різних рівнях, є незмінною, вона відповідає українським інтересам. Жодних прямих переговорів із сепаратистами не було і не буде. А подібні вигадки з'являються завдяки маніпуляторам, які вже багато разів намагалися зробити "зраду" на рівному місці".... Нехай ті, хто сьогодні бере участь у створенні цих фейків, йдуть і собі малюють на лобі червоні лінії, а у нас вони, як і українські інтереси, прошиті на підкірці", - заявив керівник ОП Єрмак.
Наразі конкретного порядку денного зустрічі "норманді" немає. Україна планує обговорювати відновлення режиму припинення вогню, гуманітарні питання, відкриття пропускних пунктів та майбутню роботу в нормандському форматі.
"На відміну від деяких політиків, ні бізнесу, ні переговорів ми з сепаратистами не ведемо і ніколи не вестимемо", - додав глава ОП.
Єрмак нагадав, що будь-які документи у нормандському форматі мають право підписувати лише лідери України, Німеччини, Франції та Росії. Зустрічі радників, а також міністрів у цьому форматі мають виключно консультаційний характер.
Єрмак нагадав, що від німецьких політиків останнім часом звучали досить суперечливі заяви, які вже дали відповідну оцінку як в Україні, так і в Європі.
Швидше за все Єрмак має на увазі командувача ВМФ Німеччини Кай-Ахім Шенбаха, який спровокував дипломатичний скандал між Україною та Німеччиною своїми висловлюваннями про Крим, і вже подав у відставку.
Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявляв, що якщо в Україні буде прийнято закон про перехідний період в ОРДЛО, то Росія сприйме це як автоматичний вихід Києва з Мінських угод, але, на думку аналітика фонду “Демократичні ініціативи” Марії Золкіної, українська влада могла піти на поступки Росії щодо нової зустрічі у нормандському форматі, що свідчить відгук дратував Кремль проекту закону “Про основи державної політики перехідного періоду”.
Нагадаємо, що на зустрічі лідерів нормандського формату у Парижі у вересні 2020 року президент Володимир Зеленський прямо заявив голові Кремля Володимиру Путіну на переговорах у Парижі, що ”особливого статусу” Донбасу ніколи не буде у Конституції України.
Зустріч політичних радників лідерів нормандської четвірки запланована на 26 січня.
Про особливості виконання політичної частини мінських домовленостей зараз читайте у статті Тетяни Силиної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".