Проєкт закону про перехідний період на Донбасі «принесли в жертву» нормандському саміту – аналітикиня

Поділитися
Проєкт закону про перехідний період на Донбасі «принесли в жертву» нормандському саміту – аналітикиня © OSCE
Для розблокування переговорів Росія вимагала «зарубати» документ, який стратегічно зміцнив би позицію України.

Українська влада могла піти на поступки Росії задля проведення нової зустрічі у нормандському форматі, про що свідчить відкликання проєкту закону «Про основи державної політики перехідного періоду», що так дратував Кремль.

«Сигнали про те, що Росія висунула таку умову Україні з’явилися ще пару тижнів тому. Після того сигнал підтвердили різні джерела. Росія дійсно висунула таку умову – відкликати або зарубити у парламенті законопроєкт, який, попри всі його недоліки, стратегічно зміцнив би позицію України в переговорах», - пише у Facebook аналітикиня фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна.

Голова офісу президента Андрій Єрмак заперечував зв’язок між відкликанням законопроєкту та проведенням саміту. Натомість лідер парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія визнав, що той мав місце.

«Від першого до останнього слова про те, що зустріч радників не пов’язана з терміновим відкликанням законопроєкту про перехідний період – маніпуляція, якщо не сказати брехня»,  - коментує Золкіна.

Чому законопроєкт дратує Кремль

Документ містить норми щодо відновлення державної влади на ТОТ в разі їх реінтеграції, автоматичного розформування усіх окупаційних органів влади і заміни їх на тимчасові перехідні адміністрації, підготовку до виборів, роззброєння тощо.

«І якщо для правозахисників і правників там багато нюансів, аби цей ЗП не суперечив іншим законам України, то для РФ там все з політичної точки зору геть неприйнятне. Бо тоді 80% переговорів про політичні пункти «Мінську» будуть відбуватися з посиланням України на цей законопроєкт», - зазначає аналітикиня.

На думку Золкіної, після відкликання проєкт закону тихо «поховають у нетрях Кабміну». «Але чи адекватно відкликати (читай  «ховати») законопроєкт на чергову вимогу Москви? Особливо, коли зустріч радників вочевидь не дасть жодних істотних результатів?», - запитується вона.

Нагадаємо, проєкт закону «Про основи державної політики перехідного періоду» уряд затвердив у серпні 2021 року. Росія заявляла, що розцінюватиме ухвалення закону як автоматичний вихід Києва з Мінських угод.

Коментуючи відкликання законопроєкту, Давид Арахамія уточнив, що формальним приводом став підписаний ним лист від фракції. На думку депутата, проєкт закону «був передчасним» і потребує доопрацювання.

«Він (законопроєкт) не дуже узгоджується з нашим нормандським форматом і тому я попросив забрати його на доопрацювання. Можливо, будуть якісь нормандські зустрічі та будуть певні домовленості, які необхідно втілювати у вигляді законопроєктів», - заявив він.

Андрій Єрмак, виступаючи в етері «Свободи слова» на ICTV, назвав «фейком» інформацію про зв'язок відкликання законопроєкту на вимогу Москви та підготовку саміту Норманді.

«Не знаю, хто як, а я можу сказати, що ця влада приймає лише вимоги українського народу: основна сьогодні вимога українського суспільства – це зробити все для того, щоб уникнути ескалації, над чим ми працюємо 24/7. Жодних попередніх умов проведення зустрічі у нормандському форматі не було», - зазначив він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі