Як знайти лікаря для укладення декларації онлайн: інструкція від Нацслужби здоров'я

Поділитися
Як знайти лікаря для укладення декларації онлайн: інструкція від Нацслужби здоров'я
Електронна база лікарів первинної ланки тепер доступна онлайн

Електронна база лікарів первинної ланки, з якими можна укласти декларацію, тепер доступна онлайн на сайті Національної служби здоров'я.

Алгоритм, як шукати лікаря "первинки", НСЗУ оприлюднила на своїй сторінці в Facebook.

"Всі дані про заклади ПМП, які мають договір з НСЗУ, про кожного лікаря, що працює в цих центрах, поліклініках та амбулаторіях, містяться в електронній системі охорони здоров'я. Це - відкрита інформація. Знайти її можна на нашому дашборді "Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги", - йдеться в повідомленні.

На електронній карті місць надання первинної медичної допомоги можна вибрати область, тип або назва населеного пункту і вибрати медичні установи, у яких укладено договір з НСЗУ. Також можна здійснити пошук медустанови за назвою.

За результатами пошуку стане доступним перелік амбулаторій та їхні контакти.

Крім того, можна вибрати потрібну амбулаторію на карті або в таблиці, розташованої нижче карти. У таблиці, розташованої праворуч від карти, розміщений список всіх лікарів первинки, які приймають в цьому закладі. Там також зазначено спеціалізація лікаря - терапевт, педіатр або сімейний лікар, і інформація про кількість декларацій, які вже має цей лікар, і їх ліміті.

Якщо дашборда показує, що в вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, то зателефонуйте в цей заклад, щоб уточнити, чи можна подати декларацію.

Якщо лікаря вибрати неможливо, пацієнт має право звернутися до місцевої влади, які є власниками закладів охорони здоров'я, або до місцевого департамент охорони здоров'я. Там повинні надати роз'яснення, як пацієнту реалізувати його право на вибір лікаря.

У НСЗУ акцентували, що користуватися дашборда зручніше з комп'ютера, ніж зі смартфона. Тим пацієнтам, які не можуть користуватися електронними інструментами, можуть надати консультацію в контакт-центрі НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.

Детальніше про те, як лікуються хворі коронавірусів в сільській місцевості і які порушень допускають на різних рівнях надання допомоги пацієнтам з таким діагнозом, читайте в статті Алли Котляр і Оксани Онищенко «Не пацієнт, а жертва?» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі