Моніторинг медзакладів за пакетами лікування ковіду та інсульту: у НСЗУ розповіли про результати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Моніторинг медзакладів за пакетами лікування ковіду та інсульту: у НСЗУ розповіли про результати © Рубрика
 Інформація щодо ризиків такої перевірки є закритою. 

Недавно в новинному сюжеті одного з телеканалів розповідали про такі собі «цікавинки», виявлені департаментом комунікації НСЗУ у результаті моніторингу, — декларації з «мертвими душами» та послуги, яких пацієнт насправді не отримував. Очільниця цього департаменту Оксана Сухорукова розповіла в інтерв'ю журналістці ZN.UA Аллі Котляр «Як в Україні реагують на скарги і захищають пацієнтів від поганого лікування», яким чином відбувається моніторинг медзакладів. 

«Зараз відбувається моніторинг закладів за пакетами «лікування ковіду в стаціонарних умовах» та «лікування інсульту». Наприклад, за результатами моніторингу забезпеченості засобами індивідуального захисту працівників ковідних закладів, у квітні-липні з-поміж 255 закладів забезпечували своїх працівників у повному обсязі лише два. Але вже в жовтні — 60 із 497, а в листопаді (за звітами, поданими на 8 грудня 2021-го) — 253 з 526, - розповіла Сухорукова. - Завершено моніторинг за пакетом «інфаркт».

За її словами, інформація щодо ризиків такого моніторингу є закритою, аби медзаклади не підкручували показники. 

«Тож про ризики не скажу, але, наприклад, в одній області ми звернули увагу на таку обставину: один із закладів за пів року пролікував 642 пацієнти з діагнозом «інфаркт міокарда», однак жоден із цих випадків не був оплачений за пакетом «інфаркт». Чому?

Для того, щоб НСЗУ здійснила оплату за пакетом «інфаркт», крім встановлення діагнозу, має бути проведено ще низку процедур, які є обов'язковими за протоколом лікування. Наприклад, коронарографія і тест на тропонін. Але жодної коронарографії в цьому закладі зроблено не було. Це великий обласний центр, велика лікарня. Однак 642 пацієнти з інфарктом міокарда — дуже багато.

У результаті опрацювання документів, з’ясувалося, що формально ангіограф у закладі є. Але в лікарні проводиться реконструкція, тому він не працює. Проте маршрутів пацієнтів ніхто не змінив — їх продовжували везти до цієї лікарні. Хоча інформацію про те, що ангіографа немає й коронарографія не виконується, ми отримали від обласного департаменту охорони здоров’я, який затверджує маршрути пацієнтів для екстренки», - розповіла Сухорукова. 

Вона пояснила, що в цій ситуації лікарня фактично не надавала необхідної допомоги.

«Тим часом, якщо допомогу хворим з інфарктом надавати в перші години, то це майже завжди означає позитивний результат. Ще в одній лікарні, яка надає допомогу пацієнтам із інфарктом, теж не проведено жодної коронарографії. Пояснення закладу: всі пацієнти відмовилися від проведення цієї процедури. Яку вже оплачено державою...», - додала директорка департаменту комунікації НСЗУ. 

Вона зазначила, що досі не завершено моніторинг закладів, законтрактованих за «ковідними пакетами». 

«Попередньо можу сказати, що, по-перше, ми бачимо неякісне ведення електронних медичних записів. Кодують не всіх пацієнтів, тобто в паперовому варіанті пацієнтів більше, ніж є в системі. А це означає, що лікарі не внесли всіх пацієнтів, лікарня недоотримала кошти, але за лікування хтось заплатив. І цей хтось — найімовірніше, сам пацієнт або його близькі», - зазначила Сухорукова. 

Вона також розповіла про випадок із однією лікарнею, коли НСЗУ відмовилася оплачувати лікування інсульту, оскільки в закладі не було лікарів-неврологів. Відбулася цікава розмова з колективом, який вважав, що в них кожна санітарка бачить, що це — інсульт, і знає, як його лікувати.

Більше матеріалів авторки Алли Котляр можна знайти тут

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі