Як найчастіше проводять дозвілля жителі прифронтових областей: результати соцопитування

Інфографіка
Поділитися
Молодь більше зустрічається з друзями, а люди старшого покоління — переглядають телепередачі вдома.

Серед жителів Чернігівської, Харківської, Сумської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської, Одеської областей основними видами проведення дозвілля є: зустрічі з друзями (56%), перегляд телепередач вдома (56%) та перегляд контенту в соцмережах (52%), свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Види дозвілля відрізняються серед представників різних вікових груп.  Молодші респонденти (18-35 років) частіше інших переглядають контент у соцмережах, зустрічаються із друзями, слухають музику, переглядають фільми у кінотеатрах, займаються спортом. Найстарші (51 і старше) натомість частіше читають книги, відвідують церкву та переглядають телепередачі.

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологи також спостерігають відмінність серед респондентів, які проживають у різних типах поселень. Жителі обласних центрів частіше проводять час із друзями, займаються різними хобі, слухають музику, читають книги та ходять у кінотеатри та музеї.

Соціологічна група "Рейтинг"

Жителі прифронтових областей України у соцмережах найчастіше читають новини (статті та відео)  — 75%, переглядаютьсеріали — 64%,  слухають музику онлайн — 57%, гортають стрічки із фото та відео — 56%. Близько половини тих, котрі споживають інформацію із соцмереж дивляться пізнавальний та навчальний контент (46-48%). Близько 40% цих респондентів дивляться гумористичні шоу або розмовні інтерв’ю з відомими людьми, блогерів. 

"Серед споживачів телевізійного контенту як продукт споживання переважають фільми та серіали (72%) та новини (66%). Документальні сюжети переглядають 40%, гумористичні шоу — 35%, пізнавальний та навчальний контент — 33%, розмовні інтерв’ю з відомими людьми — 32%, розважальні та реаліті-шоу — 23%", - зазначають соціологи.

У великих містах вищий рівень зацікавленості до усіх видів культурних заходів. Натомість у сільській місцевості та малих містах — вищий рівень зацікавленості лише до концертів та творчих гуртків. 

Соціологічна група "Рейтинг" провела дослідження "Культурні практики та потреби для відновлення населення у деокупованих та прифронтових громадах" 17 листопада - 4 грудня 2023 року за підтримки проєкту Агенства США з міжнародного розвитку USAID "Зміцнення громадської довіри (UCBI). Аудиторія: населення Чернігівської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської та Херсонської області віком від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: загалом 3200 респондентів (по 400 респондентів на кожну область). Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Статистична похибка вибірки (з довірчою імовірністю 0,95): не більше 4,9% для кожної з областей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі