Найвищий рівень упереджень в Україні до росіян, найменший до поляків – соцопитування

Інфографіка
Поділитися
За 10 років рівень упередження до громадян Росії змінився кардинально.

Найнижчий рівень етнічних упереджень в Україні до поляків, потім до канадців і американців.  Найгірше в Україні ставляться до росіян-жителів Росії та до білорусів-жителів Білорусі. Такі дані соціологічного дослідження Опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

Під час дослідження респонденти мають відповісти, наскільки близькі стосунки вони готові допустити з представниками кожної етнічної групи Мінімальна соціальна дистанція 1 - згоден допустити як члена родини, а максимальна 7 - не пускав би в Україну.

Так, найменша соціальна дистанція серед громадян України до україномовних українців (індекс 2,03), далі йдуть поляки і російськомовні українці  (індекс практично однаковий -  2,93 і 2.95). Більшість опитаних готові допустити представників цих груп як членів своєї родини і близьких друзів.  Потім йдуть канадці і американці, потім німці, французи і євреї-жителі України.

Найбільша соціальна дистанція до африканців (4,69), ромів (4,75), росіян-жителів України (4.96), білорусів – жителів Білорусі (5.30).  Останнє місце з найбільшою соціальною дистанцією займають росіяни-жителі Росії (6.38).   Більшість українців, а саме 80%, не допускали б в Україну росіян навіть як туристів.

Соціологи зазначають, що порівняно з минулим роком суттєво (зменшилася соціальна дистанція, тобто покращилося ставлення до канадців, американців, німців і французів, тобто до представників головних союзників України в боротьбі з Росією. 

Ставлення до поляків не змінилося, а ставлення до російськомовних українців погіршилось.

При цьому під час порівняння даних дослідження 2023 та 2013 років, ставлення до росіян та білорусів змінилось кардинально. Зокрема у 2013 році 90% населення України позитивно ставилися до Росії і ще більший відсоток – до росіян,  вони займали друге місце.

Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології    29 вересня-9 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера серед 1010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищує 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі