Іранська сторона вважає, що рішення Канади про визнання падіння Боїнга МАУ 8 січня 2020 року терактом є безпідставним. Про це заявив прессекретар Міністерства закордонних справ Ірану Саїд Хатібзаде, передає Anadolu.
У Тегерані стверджують, що суд Онтаріо не має юрисдикції для прийняття рішень у цьому випадку.
"Всім відомо, що у канадського суду немає юрисдикції щодо цієї авіакатастрофи. Нехай не розслідують події, які відбуваються за межами юрисдикції Канади. Це рішення не має під собою жодних підстав, об'єктивних документів і причин", - заявив Хтібзаде, назвавши це політичним підходом.
Літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS-752 за маршрутом Тегеран-Київ, зазнав катастрофи в Ірані 8 січня 2020 року. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану і Великобританії. Всі 176 осіб, які були в літаку, загинули, серед них 11 українців.
Іранська влада після кількох днів заперечень визнала, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
16 квітня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов заявив, що відмова Ірану надати повний доступ до розслідування обставин збивання літака МАУ демонструє, що літак збили навмисно.
Відомо, що вранці 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинули 11 громадянУкраїни - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.
У Пентагоні відразу ж заявили, що літак могли збити випадково. Але в Ірані сказали, що авіакатастрофа пасажирського лайнера сталася через загоряння двигуна. Хоча останнім планове технічне обслуговування Boeing 737-800 NG проходив 6 січня 2020.
Детальніше про те, що приховує Іран в технічному звіті за результатами розслідування причин збиття українського літака, читайте в статті Євгена Єніна "Спотворюючи правду".