"Міністерство закордонних справ Японії в робочому порядку підтверджує другий випадок інфікування громадянина України, члена екіпажу судна Diamond Princess, коронавірусом", - цитує "УНІАН" директора Департаменту консульської служби МЗС Сергія Погорельцева.
Станом на 10 лютого на судні зафіксовано 66 нових випадків захворювання на 2019-nCoV, загальна кількість хворих досягла 135 осіб. У понеділок захворювання діагностували у 45 японців, 11 американців, чотирьох австралійців, трьох філіппінців, канадця, британця й українця.
Серед зареєстрованих хворих на коронавірус громадяни: Японії, США, Австралії, Канади, Гонконгу, Китаю, Нової Зеландії, Філіппін, Аргентини, Великоъ Британії і України.
На борту судна перебували 25 українців, усі вони – члени екіпажу. Напередодні "вуханьський вірус" вперше діагностували в одного з них. Двадцятирічний моряк ушпиталений до однієї з японських лікарень, його стан не важкий. Українець проведе під наглядом лікарів щонайменше 14 днів.
Посольство України в Японії підтримує контакт з усіма українцями на борту Dimond Princess, після повернення на батьківщину за ними буде встановлено медико-санітарний нагляд.
Лайнер стоїть на рейді в акваторії Йокогами (Японія), на його борту оголошено карантин. На борту судна перебуває 3711 людей: 2666 пасажирів і 1045 членів екіпажу, громадяни 57 країн. За попередніми даними, пасажири й екіпаж заразилися від 80-річного туриста з Китаю, він зійшов на берег у Гонконзі 1 лютого.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Влада КНР ввела жорсткий карантин у Вухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю призупинені.
Китайська коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція DT.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.