Грошей "ковідного" фонду вистачило б і на кисень, і на тести, але їх не освоїли

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Грошей МОЗ не скористався можливостями вивести Україну з медичного середньовіччя © Командування Медичних сил ЗСУ
Охоплення населення тестуванням в Україні - одне з найнижчих в Європі.

Грошей, що акумулювали в «ковідному» фонді цілком достатньо для оснащення опорних лікарень кисневими концентраторами і підвищення охватов тестування до європейських показників. Але Міністерство охорони здоров'я не освоїло наявні кошти, пише в своєму матеріалі редактор відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.

Авторка зазначає, що стаціонарний кисневий концентратор коштує від 150 тис. грн, портативний - від 40 тис. Щоб забезпечити лікарні мінімально необхідною кількістю, потрібно купити 3 тисячі концентраторів, оптимальна кількість - 10 тисяч.

«Навіть якщо закуповувати дорогі стаціонарні, то буде потрібно аж 1,5 млрд грн з фонду, в якому досі лежать 9 мільярдів. Але навіщо? Адже волонтери непогано справляються, купуючи за свої портативні апарати і жертвуючи, жертвуючи, жертвуючи...», - констатірпует оглядачка.

«У нас був шанс вилізти з медичного середньовіччя з кисневими балонами і поставити в «ковідних» лікарнях автономні кисневі станції. Одна обійшлася б у 4-5 млн грн. У нас хворих на коронавірус приймають десь 340 лікарень, установка таких станцій в половині цих медустанов коштувала б цілий мільярд з фонду в 9 млрд грн.», - додає вона.

Збільшення кількості тестів на коронавірус з 200 до 42 тисяч на добу очевидно недостатньо. Особливо з урахуванням того, що не всі контактні особи могуть зробити тест за кошти бюджету, якщо для здачі тесту потрібно чекати тиждень, якщо частина людей все одно роблять тести за власні кошти, а частина відмовляються від тестування через його вартість.

Стандарт ЄС - 300 тестів на 100 тисяч жителів протягом тижня. В Україні це показник утричі нижчий - 102, що є одним з найбільш поганих показників в Європі.

«Хто заважає купити більше тестів, організувати мобільні лабораторії, підвищити граничний норматив, щоб не тішити себе байками про «достатнє тестування»?», - ставить авторка риторичні запитання.

У «ковідном» фонді все ще лежать 9 мільярдів. Але їх не витратили навіть для того, щоб наростити нинішні показники тестування. Замість цього взяли кредит у Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Детальніше про провали уряду на фронті боротьби з пандемією COVID-19 і про те, чому Україні не допоможе «карантин вихідного дня», читайте в статті Юлії Самаєвої «Анархія - мати епідемії» в ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі