Після загибелі людей біля зачиненого укриття в Києві, у столиці та інших містах провели перевірки. Також освітній омбудсмен Сергій Горбачов пояснив, чи правомірні залучення вчителів до чергувань в укриттях. У пресслужбі Департаменту освіти та науки КМДА повідомили, що поширення інформації про надання графіків чергувань вчителів в укриттях є фейком.
Так, відповідно до наказу Департаменту освіти та науки, під час повітряної тривоги укриття в закладах освіти, що відповідним чином позначені на мапі укриттів міста Києва, мають бути відчинені.
«Під час повітряної тривоги в Києві допуск до укриття, що є в освітніх установах, забезпечується сторожем закладу освіти», – йдеться у повідомленні.
У Департаменті підкреслили, що охорона укриттів здійснюється мобільними групами патрульної поліції та муніципальної охорони, які, у разі потреби, викликаються до закладу освіти за допомогою «тривожної кнопки» відповідальним працівником.
«Зазначимо, що комунальні заклади освіти столиці вже тривалий час оснащені «тривожною кнопкою», а також камерами відеоспостереження», – пояснили у Департаменті.
Раніше ми писали, що 65% захисних споруд у Києві можуть слугувати прихистком під час повітряної тривоги. Такі висновки зробила спеціальна комісія за підсумками позапланової перевірки захисних споруд.