Хворих на коронавірус до стаціонару зараз поступає менше, але важких випадків серед них значно більше, розповіла ZN.UA лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська.
«З березня 2020-го захворювання вже вп’яте змінює свою клінічну картину. Така ситуація у нас вже більше місяця – менше госпіталізацій, більше важких випадків», - зазначає експертка.
На її думку, потрібно аналізувати ситуацію, що склалася, щоб зрозуміти причину. Голубовська розповіла, що на початку епідемії, у березні, госпіталізували всіх, зокрема пацієнтів із нетяжкими пневмоніями. Однак за місяць нетяжких хворих госпіталізовувати перестали.
«Коли в нас з’явився протокол, людей, що не потребують кисню, почали лікувати вдома. Зараз люди набрались якогось досвіду, стали хоробрішими, і вдома лікуються навіть чимало киснезалежних. Можливо, це одна з причин того, що госпіталізувати почали більш важких хворих. Але вона не єдина», - додає вона.
Крім того, захворювання зазнало певних змін у клінічній картині. Наприклад, трапляється так, що хворі надходять не дуже важкі, потім захворювання розвивається і триває дуже довго.
Медики називають це «зависанням пацієнтів»: коли стан пацієнта стабілізується і покращується, але без кисню довго не може. У деяких хворих згодом починається друга-третя хвиля, яка їх вбиває.
«Спочатку у нас було просто багато різних хворих. Зараз начебто дещо менше, але серед них дуже багато важких. А ресурсів на важко хворого потрібно більше – біля нього потрібно знаходитись цілодобово. Адже найголовніше в будь-якій патології – раннє втручання», - підсумовує Голубовська.
Докладніше про смертність від коронавірусу як в країні загалом, так і у регіональному розрізі читайте у статтях Євгена Істребіна «Смертність у регіональному розрізі», «Смертність від ковіду в Чернігівській області занизили у 8–30 разів» та матеріалі Ігоря Іванова і Ігоря Бровченка «Імовірних жертв пандемії в Україні втричі більше, ніж за даними МОЗ» у ZN.UA.